şükela:  tümü | bugün
  • otuzlarında bir adamın henüz durmamış minibüsten karizmatik bir şekilde atlaması ve ardından iki takla atıp yerde oturup kalması. minibüs ahalisinin inip adamı kaldırmaya çalışması esnasında adamın renkten renge girmesi.
  • kavanoz dibi gözlüğe sahip yaşlıca bir teyze inmek için ayağa kalkar:

teyze: evladım müsait bir yerde indirir misin?
    şoför: (kapıyı açar ama durmaz) buyur teyze.
    teyze: paraşütle mi ineceğim pezevenk, dursana!
    minibüs ahalisi: ???
  • bir örneği mersin'de yaşanmıştır:

hatunun biri dolmuşta en arka sırada tek başına seyahat etmektedir.. adamın biri biner ve gelir en arka sıraya oturur.. bir süre sonra belli nedenlerle hatun adama 'bas git! napıyorsun' diye bağırmaya başlar.. bıçkın şöför bağırışları duyar ve dolmuşu sağa çeker.. adamı yaka paça dolmuştan indirip dövmeye başlar.. yolcular dumur vaziyette olayı izlerler, 'haketti ama' gibi yorumlar duyulur..şöför adamı dövdükten sonra kenarda bırakır sonra dolmuşa atlayıp yoluna devam eder..
  • dolmuş* beklenmiştir. bu beklenen dolmuş evin tam önünden geçtiği ve sayısı az olduğu için* çok önemlidir. 20 dakikalık bir beklemeden sonra dolmuş gelmiştir. yanda bir kuzen ve bir arkadaş vardır. birini indirmek için duran dolmuş hareket etmedi. herkes merak içindeydi. dolmuşçu telefona sarıldı ve bizi şok eden cümleyi söyledi.
    - alo abi vites elimde kaldı ne yapmalıyım?
    tabiki evimin önünden geçmeyen başka bir dolmuşa binmek zorunda kaldım. ama o yolda yürürken en azından bize bir malzeme çıkmıştı.
  • %90'ı bo$ otobüse bir genç biner. genç, otobüste benim haricimdeki tek ki$inin(bayan) yanına oturur. bayan kalkıp ba$ka bir koltuğa geçer. abazan genç tekrar bayanın yanına oturur. bayan sinirli bir halde, hiçbir $ey demeden ilk durakta iner ve genç bombayı patlatır.

- ka$ara bak ka$ara.
  • sarıyer beşiktaş hattı,
    yanımdaki amca $oföre seslenir:
    -kaptan, aspiratörü kapar mısın?
    $oför:
    -yemek mi yapıyoruz abi ?!
  • geçen sene dershaneden çıkan bizs ve arkdaşı kadiköy-pendik münübüslerine binmişlerdir. yer olmadığı için bizs en öne oturmuştur ve minbüsçüyü görünce ilk şoku yaşar. minübüscü pembe bir t-shirt giymiştir ve pembe t-shirün üstünde simli bir şekilde mariuna yazmaktadır. şöförün tipinden sonra dur bakalım daha ne görücez diye düşünen bizs motor çalıştıktan sonra koltuğa yapışıp düşünemeyecek hale gelmiştir çünkü şöför 10 yada 15 dakka içinde bostancıya ulaşmıştır. aracın hızı yolcu alırken bile 0 km ye yavaşlamamıştır ve bizs hayatında ilk defa araçta korna denen icadın bu kadar efektif bir biçimde kullanılabilceğini öğrenmiştir.
  • gece 1 gibi beşiktaş-sarıyer minibüsünde zincirlikuyu civarında şöförden "taam kanka 15 dakkaya sarıyerdeyim" cümlesi duyulur.arkadaşla haha hasktr lan ne diyo bu fln derken bi anda makaslara giren minibüste arka dörtlüde bi sağ bi sol cama vurulur.şöför sinir krizinin eşiğindedir,her müsait bi yerde diyene kendi kendine mnskym diyerek karşılık verir.4 leventte durulur,yolcu indirilir,kalkarken ikinci vitese atamayan şöför bi mnskym daha çeker,bi ayağını direksiyonun yanına koyup güç alır,iki eliyle vitesi ikiye takar.
  • minibüsün aniden fren yapması kızlı erkekli dolmuşta bir tek bir oğlanın ayyyyh diye çığlık atması. allah belanı versin.
  • gece bir civarlarinda kadikoyden erkek arkadasla beraber eve dogru gitmek uzere ziverbey minibusune binilmistir. arka dortlunun bir onundeki koltuklara yerlesilir.. az sonra arkaya biz yaslar iki kiz oturur. asiri alkollu olduklari her hallerinden bellidir.. minibusun hareket etmesiyle kendi aralarinda konusmaya, gulusmeye baslarlar.. basim erkek arkadasimin omuzuna yaslanmis yari uyuklamali eve dogru yol almaktayizdir.. bir ara sevgilinin omuzundaki basin etrafinda bir kipirdanmalar farkedilir... geriye dogru donup baktiginimda kizlardan birinin erkek arkadasin o siralar uzun olan saclarina sevgi ve sevkatle dokundugu gorulur.. kiza bi manyak bakisi yapilir, laftan anlamiyacagi her halinden belli oldugundan tarafimca ustune atlanmaya niyetlenildigi sirada yanindaki arkadasi "kusura bakmayin arkadas cok sarhos da" der.. sakinlesmeye calisilarak geri donup yerine oturulur.. bu arada erkek arkadasin verdigi tepki "bosver sarhos ugrasmaya degmez" seklindedir.. zira kendisi durumdan hic de sikayetci degildir..ne de olsa egosu oksanmis, keyiflenmistir.. kiz yerine ona mi saldirsam diye icimden gecirdiysemde o zamnki saf asik hallerim duruma engel olmustur..

simdi bile neden o zaman birinden birine bisey yapmadim diye kiziyorum.. hatta bak gene kizdim kendime.. zaten bu minibusde yasanan olaydaki tavrindan sonra erkek arkadasin hal ve davranislari dikkatle izlenimeye baslar.. sonucu tahmin etmesi zor degil sanirim..

hesabın var mı? giriş yap