şükela:  tümü | bugün
30 entry daha
  • sabahın 7sinde bomboş yolda, hiç boş yer olmamasına rağmen 20-30km arası bi süratle giden, 20 yaş civarı, saçlarını jöleyle yana yatırmış minibüs şoförü ile orta yaşlı bi amcamız arasında geçen diyalog;

- kaptan biraz hızlansan artık? herkesin işi gücü var!
    - yavv bæbam bu da iştir?!

ayrıca genç bi bayanın şoföre ücreti uzatırken, "şurdan bi kişi uzatır mısınız?" demesi. kime uzatayım hanfendü demesini çok istemiş ama hayal kırıklığına uğramıştım o ayrı.
  • şoför'e müsait bir yerde bincek var demek.
  • ankara minibuslerinde otomatik kapi yoktur, manuel kapatilir kapilar, ve anormal desibel uretilir. bir ninja biner minibuse, kapiyi kapamaya calisir, heyhat, entarisi kilidin oraya sey olur, kapi kapanmaz. ninja abla bir daha abanir kapiya, ses vardir, goruntu yoktur. ninja farkedildigi icin utanc icindedir. sofor abi, dikiz aynasindan hedefe kitlenmistir. bir sonraki basarisiz kapi carpma girisiminden sonra sofor abi "birak abla, acik kalsin, amina kodun kapinin" seklinde seslenir.
    edit: dolmus hikayelerinde de benzer bir ornek icin (bkz: #73495)
  • yolcu-müsait bi yerde inebilirmiyim?
    şoför-(aldırmaz)
    yolcu-inebilirmiyim demiştim.
    şoför-bende cevap vermemiştim bi bildiğim var demekki.
    yolcu-bizimle de paylaşsanız hani aydınlansak.
    şoför-hatırası var.
    yolcu-ne demek hatırası var.
    şoför-(kestirip atarcasına aynı zamanda hem delikanlı hemde duygusal bir tonda)inmek istediğiniz yerde hatundan ayrıldım.
    yolcu-(birden yumuşar)ah çok özür dilerim bilmiyordum hatırlatmak istemezdim üzgünüm istediğiniz bir yerde indirebilirsiniz.(bkz: ana yüreği)

ve bütün dolmuş dumur.
  • hemen hepsi thug love tarafından yaşanmış, görülmüş, geçirilmiş hadiselerdir.
  • minibüs şoförünün,kalabalık bir durakta minibüs dururken inmeye çalışan beni,zaten açık olan kapının kapalı olduğunu zannedip düğmeye basarak,bir kaç saniye bedenimin yarısı içeride yarısı dışarıda sıkışmış vaziyette bırakması.kafa dışarıda kaldığı için kol bacak sallayarak dikkatini çekmeye çalışmam ayrı bir kepazelik.haliyle hem dumur hem rezil olunmuştur.
  • kadikoye gidecekken minibus soforunun sicaktan ve trafikten delirip camlicada tum yolculara cay ismarlamasiyla sonuclanan olay.
  • kendisine makas atıp sıkıştıran binek otomobili, ani bir direksiyon kırmasıyla yan tampondan tıklatarak taciz edilmesi.
  • kadikoy-pendik hattindakilerde klasik muzik caliyor olmasi (yasanmistir, dumur olunmustur)
  • eger kastettigimiz bir van da olabilirse baya ilginc $eyler gelebilir insanin ba$ina:
    mesela, otostop cekerken bir adet minibus durur, ve siz de oba diyerek binersiniz. bir de bakarsiniz ki icerdekiler safi zengin picleridir*. yani tamam sorun degil ama adamlar ucmu$sa ne yazik ki cekilmez olabiliyorlar. ki boyle du$undugunuz bir anda iclerinden biri de cebinden cikardigi tutunu* sarmaya ba$lar ve hepsi birden sirayla 3 dakika icinde arabalarin kurbagalara ne kadar cok benzettiginden dem vurmaya ba$lar. ve siz de tabi dumurun en alasiyla yuzle$menin verdigi urpertiyle "ben burda biyerde iniyim cok saolun" diyerek atlarsiniz daha tabya altina gelmi$ken hem de.
    (bkz: aynen ya$anmi$tir)
458 entry daha

hesabın var mı? giriş yap