şükela:  tümü | bugün
 • -based on a true story-

  akşam iş çıkışı saatlerinde dolu bir dolmuşta şöför hiddetlenmiştir:

  - kim parasını göndermediyse göndersin kardeşim, hep böyle yapıyorsunuz, beleşçiler var aranızda, .......

  ikinci sırada oturmakta olan gayet beyefendi görünümlü bir abimiz elini cebine götürerek 1 milyon 200 bin tl çıkararak sakin bir sesle "iletir misiniz lütfen" der. şöför afallamıştır:

  - abi, sen vermiştin ama !!!!
  - (abimiz aynı sakinlikte ama daha kuvettli ve otoriter bir ses tonu ile konuşur) al şu parayı da kes sesini !!!
  - (şöför daha da afallayarak) abi sen şimdi, olmaz abi, geri al paranı.
  - senin istediğin bir kişinin ücreti değil mi, al da daha fazla konuşma artık.
  - ama ama olmaz abi yanlış anla...
  - (abimiz bir 2 milyon daha uzatır) ulan akşama kadar işte başım şişti zaten. al, al, şu paraları da al da kes sesini, bıdı bıdı etme artık
  - .....
 • (bkz: mahrem)
  (bkz: elif safak)
 • (bkz: dolmusta incem deme sekilleri)

  hanım kızımız inmek istemektedir..

  -şoför bey mükemmel bir yerde inebilir miyim?..
  -buyrun hanımefendi size layık değil ama...*
 • şahsım arka dörtlünün sol köşesini kapatmak suretiyle yolculuk etmekteyimdir. bir süre sonra minik köpeğiyle bir bayan biner ve yanıma oturur. minik köpek her nedense bana dikkat kesilir ve bunu farkeden sahibi "sevmek istermisiniz?" der ve ben kem küm edene kadar köpeği kucağıma verir. kucağıma geçtikten sonra dikkati ön sıradaki iki genç kıza yoğunlaşan it oğlu it, destursuz hemen önümdeki güzelin ensesini yalamaya başlar. bir hışımla arkasına dönen hatun kişi sanki yalayan benmişim gibi kötü gözlerle bana bakar. ağzımdan tek cümle çıkar:

  - vallaaa ben öğretmedim!!
 • bir kış ve ramazan günü, ankara çinçin-ulus dolmuşunda en ön sağda oturan genç kaloriferden bunalıp pencereyi açmak için hamle eder. bunun üzerine;
  şoför: ne o sıcak mı geldi? oruç tutmuyorsun galiba, oruçlu olsan üşürdün.
 • bizzat yaşadığım en komik olay için... (#5587110)
 • dolmuş şöförünün (bkz: manowar) dinlemesi..
 • birkaç yıl önce bizzat kendi başımdan geçen olay..

  sarıyer'den beşiktaş'a gitmek için bir arkadaşımla minibüse bindim.maslak çarşı önünden çok da samimi olmadığımız ortak bir arkadaşımız tesadüf eseri minibüse bindi.biz en arkada oturuyorduk, arkadaşı görünce seslendik ama arka koltukta yer olmadığı için o bir öndeki koltuğa oturdu.yine de yakın olduğumuz için hal hatır falan konuşmaya başladık.4.levent civarında öndeki arkadaşın telefonu çaldı, cevap verdi;

  - amet şimdi beşiktaş iskelesindeyim ben vapura binip geliyom

  sonra bize dönüp " çocuk kadıköy'de bekliyo ya geç kaldım zaten ayıp olmasın " gibilerinden açıklama yaptı.minibüs içinde başkaları da farketti ki birkaç kişi tebessümle bizim gruba bakiyordu.
  hafif sıkışan trafikle beraber balmumcu'ya gelmemiz 10 dk.falan sürmüştür.elemanın telefon yine çaldı, cevabı;

  - ametcim, sigara almaya gitmiştim vapuru kaçırmışım.şimdi öbür vapuru bekliyom..tamam sen iskelede bekle beni

  sigara almaya gitmiştim dedikten sonra minibüste birkaç kişi kahkaha atmaya başladı ki en ilginç tarafı bizim arkadaş ayağa kalkıp millete sessiz olmaları konusunda hareketler yapmaya başladı.millet susunca ahmet'i biraz daha oyalayıp telefonu kapattı.telefonu kapatınca birisi " valla süper numara, helal olsun " dedi.neredeyse tüm minibüs gülmeye başladı.

  derken beşiktaş'a geldik ve tebessümlerle beraber minibüsten indik.o iskeleye, biz çarşı'ya.
  (bkz: bu da böyle bir anımdır)
 • kadıköy-polis hastanesi minibüsü, 5-6 yıl öncesi...

  bir adam yaşlı bir amcanın cüzdanını almak ister, yaşlı amca fark eder ve "naapıyosun lan amına koduğumun" diye bağırır, hırsızın kolunu tutar bırakmaz. bu sırada yolculardan biri de "abi ver bana ben onu aşağıda güzelce bir döveyim" der. yaşlı adam hırsızı bırakır, aşağı inen adam ve hırsız bir anda koşup kaçarlar. hırsızı elinden kaçıran yaşlı adam "vah vah vah" derken, minibüs şoförü ise olaya "abi keşke bırakmasaydın anasını sikerdik arka koltukta" diyerek yaklaşır.

hesabın var mı? giriş yap