şükela:  tümü | bugün
  • ceza'nın 2010 menşeyli albümünün çıkış parçası olacakmış. şarkının sözlerini yazmaya üşendim ama şuradan dinlenilebilir. ceza'nın söz bakımından yerli plaka öncesi bir tutuma girdiğini, bunu ve arada elde ettiği tecrübeleri de müziğine yansıttığını görüyoruz. iyi ki görüyoruz.

"kuklaların ustaları çalıştıkça çalıştı, çalıştıkça çalıştı, çalıştıkça çalıştı;
    iplerini kopartamayan alıştıkça alıştı, alıştıkça şaşırdı, şaşırdıkça kaşındı."
  • ceza'nın yeni albümü x. köy'ün klibi yayınlanmış çıkış şarkısı.

şuralardan izlenebilir: youtube myspacefacebook
  • sarki eh iste de o klip nedir ya? yerli plaka'nin klibinden "bile" daha kotu. hatta biraz zorlarsam rapstar'dan da kotu. med cezir'in video klibi nerede bu nerede? sarkilar belki eskiye donus sinyalleri veriyor ama klipler hic o yonde sinyal vermiyor. hatta hic sinyal vermiyor. lan bu ne?
  • sample'ı 50 cent'in 8 mile albümünde yer alan places to go şarkısından fena halde esinlenme olan rap parçası.

places to go buradan dinlenebilir
  • bomba plak albüm faciasından sonra gelecek albümden umudu kesmiştim ta ki bu şarkıyı dinleyene kadar.
    beyaz show'da duydum ilk sonra bir canlı performansında dinledim kanım ısınmadı fazla.
    klibini gördükten sonra fikrim tamamen değişti. kendisini günde en az 5 kere dinler ve izler oldum.
    hem klip hem şarkı süper.
  • guzel parca berbat video.
  • ceza'nın uzaklaştığı tarzına hiç yok deme hit çok'dan sonra en çok yaklaştığı, tekrar bir şeyler anlatmaya başladığı ve belki de bu zamana kadar yaptığı en iyi bir kaç işten bir tanesi.

canlı performansı tavsiye edilir. canlı performansında çok daha agresif, çok belirgin bir üslup kullanmakta.

bir örnek
  • ceza'nın çok güzel bir vokal sunduğu, işlenişi çok iyi olan bir şarkı.
    şarkı hızlı olmasına rağmen kelimeler çok net bir şekilde anlaşılabiliyor, ayrıca olası bir nefret albümü öncesi dinleyicileri heyecanlandıracak kadar güzel bir şarkı.
  • ceza'nın da altyapının da bildiğin döktürdüğü şarkı.