şükela:  tümü | bugün
  • eğitim-bir-sen tarafından yapılan 'öğrencinin veliye maliyeti araştırması' sonuçlarına göre bir öğrencinin velisine olan aylık maliyeti 218 tl'miş. bu maliyet, okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimi kapsıyormuş.

bu hesabın ince detaylarını gerçekten merak ediyorum.

kaynak
  • biri bu ne desem "gg"lere okullarda çocukların öğretim anlamında özellikle matematik dersinden hiç bir şey öğrenemediğini, özel ders almayan öğrencinin hemen hemen kalmadığını, onunda aylık maliyetinin haftalık 1 ders alan bir öğrenci için mininum 400-500 tl civarlarında olduğunu hatırlatması gerekir. ya da bunlar gerçekten bu ülkede yaşamıyorlar.

ayrıca okul kantinlerinin gerçekten pahalı olduğunu, en dandiğinden bir tost bir ayran yemek isteyen bir öğrencinin minimum 6-7 tl civarı bir para ödemesi gerektiğini, bir öğün için 6 tl harcayan ve ayda 22 gün okula giden bir öğrencinin sadece 1 öğünlük masrafının aylık 144tl olduğunu, haftalık kalem silgi uç vs giderlerinin 2-3tl civarında olduğunu hele birde okula toplu taşıma ile gidiyorsa günlük ortalama 4-5 tl yol parasi vermesi gerektiğini hatirlatsinlar bunlara. kabaca hesaplarsak 250 tl civarı sadece bu giderler oluyor. e ulan bu çocuğa artı harçlık para hiç mi vermeyecek bu veliler?

gerçekten ama gerçekten bu ülkede yaşamıyorlar. ya da eğitim bir sen işte ne bekliyorsun