şükela:  tümü | bugün
  • biri bu ne desem "gg"lere okullarda çocukların öğretim anlamında özellikle matematik dersinden hiç bir şey öğrenemediğini, özel ders almayan öğrencinin hemen hemen kalmadığını, onunda aylık maliyetinin haftalık 1 ders alan bir öğrenci için mininum 400-500 tl civarlarında olduğunu hatırlatması gerekir. ya da bunlar gerçekten bu ülkede yaşamıyorlar.

    ayrıca okul kantinlerinin gerçekten pahalı olduğunu, en dandiğinden bir tost bir ayran yemek isteyen bir öğrencinin minimum 6-7 tl civarı bir para ödemesi gerektiğini, bir öğün için 6 tl harcayan ve ayda 22 gün okula giden bir öğrencinin sadece 1 öğünlük masrafının aylık 144tl olduğunu, haftalık kalem silgi uç vs giderlerinin 2-3tl civarında olduğunu hele birde okula toplu taşıma ile gidiyorsa günlük ortalama 4-5 tl yol parasi vermesi gerektiğini hatirlatsinlar bunlara. kabaca hesaplarsak 250 tl civarı sadece bu giderler oluyor. e ulan bu çocuğa artı harçlık para hiç mi vermeyecek bu veliler?

    gerçekten ama gerçekten bu ülkede yaşamıyorlar. ya da eğitim bir sen işte ne bekliyorsun