şükela:  tümü | bugün
  • hayvanseverleri kontrpiyede bırakacak bir soru. farz edelim kafanıza silah dayadılar ve ''-bu iki hayvancagızdan birini vurmak zorundasınız yoksa sizi öldürürüz!'' dediler. şimdi ikisine de kıyamam kendime sıkarım romantikliği dışında cevabınız samimi olarak ne olurdu?

bu cevap hayvansever mi yoksa şekilsever mi oldugunuz noktasında da belirleyici olacaktır. türkiye'de hayvanseverlik kedi ve kopek severlik disinda pek ciddiye alınmıyor bence. bir hayvanın sevilebilmesi icin insani mimiklere yakın mimikler aranıyor gibi dusunuyorum. yani dış görünüşün her şey olduğu gerçeği burada da karşımıza çıkıyor.

+yanlis bir soru sordugumu farkettim. kendinizle yüzleşirsiniz belki dedim ne bileyim buradan ciddi bir tartışma çıkar bazı değerler tekrar tartışılır dedim ama, adam kafamıza niye silah dayıyorlar diye soruyor.. amaan ne bok yerseniz yiyin
  • ne diyor bu
  • okumadım da; neden illa bir şeyi öldürmek zorundayız onu anlamadım? ne kadar vahşi hayvanlarsınız ya.
  • ördek amk, istediğin yorumlamayı yap, umrumda değil. evet hayvanseverim, evet vegan/vejeteryan değilim.
  • türk tipi hayvanseverin ördeği öldürüp pişirip, yarısını kendim yiyip, yarısını köpeğe yedirip hayvanseverliğime devam ederim diye cevap vereceği sorudur.

sokaktaki dostlarımız vejeteryan gibi bir inanış olmasın. kedi köpek et yer.
  • ördek. yeniyor çünkü. bişirince tadı güzel oluyor.
    edit: feminist uyarısının sebebini annayamadım.
  • tabi ki bana bu soruyu sorup masum bir canlıyı öldürmemi bekleyen dingili
  • nasil bir ceteye denk geldinki kafana silah dayayip boyle birsey istiyor, sen hayirdir?