şükela:  tümü | bugün
  • ilk ikisinin modern zamanlardaki efsaneleri zekâ fışkıran alex ve hagi'dir, sonuncusunun bildiğin beyinsiz q7.
    bu ilk fark.
    hagi kazanmak için her şeyi mubah görür, alex efendidir. bu da ilk ikisi arasındaki fark.
  • (bkz: he yarram he)
  • (bkz: sergen yalçın)

edit:bi dakka bu aslında ortak nokta gibi de oldu tam bilemedim.
  • <ilkokul mode on>
    ormanların kral aslandır. aslan galatasaray en büyüktür.
    <ilkokul mode off>
  • mahalle maçında auta giden topa gol diyen çocuk galatasaraylıdır.
    gol değil ulan auta çıktı diyen çocuk fenerbahçelidir.
    tamam gol olsun ulan diyen de beşiktaşlıdır.
    not: alex
  • mahalle maçında taca giden topa taç diyen galatasaraylı, taç bizim diyen fenerbahçeli, elle aldın penaltı diyen beşiktaşlıdır.
  • beşiktaşlılar atla şike yapar fenerbahçeliler tarlaları sürer galatasaray rakibin rakibine doğan hediye eder.
  • otobüste en önde oturup uyuyor taklidi yapan üniversiteli galatasaraylı,

yer vermek için yaşlı seçen, tipine göre davranan fenerbahçeli,

zaten birine yer vericem hiç değilse ayakta güzel bir yer bulayım diyip arkada dikilen ise beşiktaşlıdır.
  • türk futbolundaki 4 baba lakaplı futbolcudan 3'ünün beşiktaşlı olması, uçakta rakip takım olduğu için sevinmemek, ilgilendiği futbolcunun bonservis fiyatını sorduğu rakip başkanın "estağfurullah süleyman abi. ben size nasıl fiyat söyleyeyim" dediği bi' başkan, "üzerimde beşiktaş forması varken yalan mı söyleseydim" diyen bi' kaptan ve rakibine kırmızı kart gösteren hakeme "eyyamcı" diye bağıran tribün.

ha bi' de feto farkı var tabii. atlamamak lazım.
  • sözlükte takımıyla, takımının taraftarı olmakla ilgili romantik entryler yazıp takımının, taraftarının ne kadar ulvi, mert, matrak ve diğerlerinden farklı olduğunu yazan bunlarla övünen beşiktaşlı; bu entrylerdeki takım ismini değiştirerek kendine uyarlayan fenerli, bunlarla taşak geçen galatasaraylıdır.