şükela:  tümü | bugün soru sor
 • genellikle ortadoğu diktatörlerinin kontrolsüz büyümüş egolarının yansıması olarak ortaya çıkıp sonuçta diktatörü idam veya linçe, halkını ise felakete sürükleyen bir süreçtir.

  bunun sebebi bu diktatörlerin hileli seçimlerle iktidarlarını devam ettirdiklerini unutup, bir savaş durumunda halkının tamamen arkasında olacağı ve abd'yi yenerek bölgede bir kahraman olacakları sanrısıdır.

  çevresindeki yalaka danışmanlar ve rüşvetçi üst düzey bürokratlar , hazineden nemalanan iş adamları sürekli onu bu konuda şakşaklayarak gerçekle irtibatını kaybetmesine sebep olurlar.

  bu kişiler aynı zamanda allah'ın kendilerini seçtiğini düşünecek kadar şizofrenik bir ruh halinde olduklarından savaşı mutlaka kazanacaklarını zannederler, aksi mümkün bile değildir onları şizoid dünyaları için.

  halkından da sesi popülasyonundan kat be kat fazla çıkan, hamasetle gazlanan cahil kesim bunlara birrruh biddem nefdik ya x kalıbı ile destek veren gösteriler yaptı mı gözleri iyice kararır.

  sonra bir gün abd denen dünya patronunun (evet beğenseniz de beğenmeseniz de bu böyledir, tartışmak abesle iştigaldir) ülkesinde cari açık artar, savaş ekonomisi gerekliliği doğar, işte o zaman abd önce yaptırımla başlar işe. bilir ki yaptırımlara karşı bu diktatör ve çevresindeki ahmak cahiller daha da gazlanacaktır.

  böyle böyle o diktatöre bir hata yaptırırlar, bir abd vatandaşı ölür veya bir abd kurumuna saldırı düzenlenir. gerekçe tamamdır. hemen bm tarafından amborga kararı alınır o ülkeye uygulanması mümkün olmayan.

  o ülke bir şekilde ambargoyu deler ve gerçeklerden kopuk diktatör bir yeri işgal etmeye kalkar. işte tam aranan fırsat çıkmıştır ortaya.

  uçak gemileri hemen en yakın denizde pozisyon alır abd'nin, sonra bir gece patriot ve tomahawklar düşmeye başlar ülke başkentine.

  o ana kadar durumu destekleyen ve diktatöre hata üstüne hata yaptıran danışman ve şakşakçıların çoğu ortadan kaybolur veya en başından abd safına geçer bir sonraki aşama olan mahkemede itirafçı şahit olmak üzere.

  ortalıkta birruh birdem diye gösteri yapan sıçanlar ise çoktan deliklerine kaçışmıştır. ortada bir kaç serdengeçti kalır mücadele eden, onlar da çok dayanamazlar.

  diktatörün ülkesi işgal edilir, halkından onbinlerce insan ölür, diktatör kaçarken yakalanır, şansı varsa uzun bir mahkeme süreci idam edilir, şansı yoksa oracıkta linç edilir. oğulları ve damatları da aynı akıbete uğrar.

  en başta gaz verip de sonra deliklerine kaçan sıçanlar ortaya çıkar ve diktatörün heykellerini yıkıp yeni işbirlikçi yönetime yalakalık yapmaya başlarlar.

  bu defalarca örneği küçük farklılıklarla izlenmiş bir ortadoğu gerçeğidir. en son dönem ve herkesin hatırlayacağı örnekler:

  (bkz: saddam hüseyin)
  (bkz: muammer kaddafi)

  abd ile şaka olmaz.

  rusya veya çin gibi bir süper güç değil iseniz abd ile efelenme de olmaz.

  arkanıza bu iki süper gücü aldığınızı zannederseniz mutlaka satışa geleceğinizi de bilmelisiniz.

  bunlar realitelerdir. devlet realiteler ile yönetilir.
 • şaka gibi yaw bu başlık da sansür yedi, aptal saptal başlık açıyorum dokunan yok, bu başlık sansürleniyor anlaşılacak gibi değil