341 entry daha
  • 1999 oss'de say, soz ve ea'da ilk 100e girerek katildigim listedir. daha sonra ales'te 2. olmuslugum bile var askerden kacma motivasyonuyla, ne korkmusuz arkadas.
  • ben hep ilk 4 bine girdiğim için beni ilgilendirmeyen başlık.
  • ben dışında herkes girmiş anlaşılan.
  • show olmasın 200 bin.
  • bn yds
  • lise kpss'de bir milyonu aşkın kişiden ilk 150'ye girmişliğim var. benim gibi yeni mezun arkadaşlarımdan hiç birisi bu sınava girmemişti. öss'de leş okul puanım olmadan ancak ilk 10.000'e girebildim. okul puanıyla 15.000'e kadar geriliyordu derecem. lise kpss'ye öss'de şov yapanlar çok rağbet etmiyordu ama sonuçta ilk 150'deydim*

hakimlik sınavında da ilk 1.000'e çok girdim ama toplam 10.000 kişi bile girmiyordu*ancak ekip sağlam oluyor, baba adamlar giriyor.
  • 2010 ygs 32. si olarak girdiğim liste. 2018 ales de ilk 100deydi ama tam sıralamamı hatırlamıyorum. ygs’nin ekmeğini 5 sene üç kat burs alarak yedim. o yüzden maddi açıdan ilk 100 çok daha önemli.
  • (bkz: sidik yarışı)

geçen twitter'da vardı böyle bir hanım kız: "ben bilmemnereyi bilmemkaçıncı olarak kazandım, şuraya gittim bunu yaptım peki ya siz?" tadında bir tweet. aferin yavrum çok akıllısın çok başarılısın, egonu pek güzel tatmin ettin. aferin, iyi bok yedin.

öss'de veya benzeri bir sınavda ilk 1000'e girmek ile zekâ, disiplin, çalışkanlık arasında bir korelasyon var, evet. ama bunlar hayattaki başarınızı belirlemeye yetmiyor. yükselmek için hırs, bazen başka insanları ezmek, en önemlisi de network oluşturmak gerekiyor. iş hayatında başarılı olmak zaten mutluluğu hiç ama hiç belirlemiyor. o tamamen bambaşka bir konu...

öyle yani... bu kadar yazdım yazdım, en sonunda "ne ilk 1000'i, öss'de ilk 100'deydim ben, hem de hem eşit ağırlık hem sözel puanda (sayısalda ise 117.'ydim)" deyip tam bir u dönüşü ile bitireyim, haha :))
  • 323 var. meb'de daha iyileri de var. yalnız bu haliyle bir işe yaramıyor. işe yaratmak için aynı yeteneklerin (okuma- anlama, dört işlem vb.) gerektiği başka sınavlara girince yüksek mayışlı işlere kapı açıyor.
    edit: ales'te de 966 varmış. kendim (kendime göre) iyi yaptım diye demiyorum ama ales'te iyi yapanlara saygıda kusur etmeyin. özellikle burada yazdığı gibi ilk 100'ler vs. çok zor. büyük hız ve süper odaklanma gerektirir.
  • 2017 bahar ales sayısal türkiye 739. luğu.
    sınav katılımı 305.436
2110 entry daha
hesabın var mı? giriş yap