şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: kasabın yağı çok olunca götüne başına sürermiş) illa halk diline gömecekler ya. sözü değiştirmişler. (bkz: kasabın yağı bol olunca gerisini yağlarmış)ne lan a.g. allayıp pullayıp her ortamda zikredebilmek için uygun hale getirince daha çok sıçılmış görünüyor.
    neyse takılı kalmadan konuya geçelim.300 tl lik parfüm kullanıp 5 bin tl lik telefonla starbucks da panpa muhabbeti yapan, ülkenin yeni neslinden bahsetmek istiyorum biraz.
    ne bahsedecem la ortada herşey işte.sağımızda solumuzda her yerdeler artık.bahsettiğim nesil şuan 15-25 arası nesil.1 saat yanlarında kal muhabbetlerine dayanamazsın.
    merak ediyorum dolar 4,31350559 türk lirası değil de 2,31350559 türk lirası lira olsa telefon ve parfümde nirvanaya yükselmiş bu nesil yağı hangi bölgelerine sürerdi.

olum hani herkes zengin ülke olalım dolar şöyle olsun euro böyle olsun,benzin düşsün falan diyor ya.bir allah'ın kulu da çıkıp demiyor ki,biz millet olarak kaldıramayızzzzzzzz.dağıtırız.ben kulaklarımla duydum birisi diyorki ''almanyadaki araba fiyatları biz de olsun bir mersedes bir bmw alırım hemen kapıma''şimdi dallandır budaklandır bakalım kafanın içinde filler s2şmiştir.insanlarımızda kültürel alt yapı olmadan türkiye gibi bir ülkenin zengin bir ülke olduğunu hayal et a.q. tr deyince aklına hakkari,kars,çorum,artvin de gelsin tabi sadece izmir istanbul değil.
  • adam 5000 liralık telefonun islemcisi,isletim sistemi,kasası,kamerasiyla 300 liralik parfumun kokusuyla tatmin oluyordur. alan kisiden baska kimseyi ilgilendirmeyen eylem.
  • bir parfüm ortalama 9-10 ay gidiyor her gün kullansanız, ayda ortalama 30 liraya güzel kokmak ve kaliteli hissetmek gerçekten pahalı bir zevk değil.

5000 liralık telefon biraz şov o ayrı.
  • ikisini de yapıyorum hadi şimdi siktir git.

gerizekalıları üzen pek de fantastik olmayan eylem.
  • 5000 liralık telefon kullanan adamın 300 liralık parfüm kullanması ağır köylülük belirtisidir. net.
  • kişinin hayat standartlarına , gelir düzeyine bağlıdır. size ne yahu. ne materyalist insanlar olmuşuz.
  • beş yüz bin taksite bölünebildiği için o. haşırt diye cash veriyorlar mı sandınız?
  • ben, henüz bil geyts mikrosoftu felan kurmamışken, bilgisayar almıştım. vindovs yoktu. ses kasetlerine beyzik, fortran dilinde basit programlar yapıp eğleniyorduk.

derken türksel cep telefonu olayını çıkardı. cep telefonu dediğime bakmayın. bırak cebi çantaya bile zor sığıyor meret:)

firmalar tuğla büyüklüğünde telefon üretmeye başladı.

bir gün, bizim teknoloji firmamız "aselsan" çalıştığımız yere geldi. cep telefonu üretmiş. hemi de, o zamana göre güççücük. :)

hepimiz yumulduk tabi. türksel'in ilk dağıttığı numaraları kapıştık. (o zamanlar aselsan, imam hatiplilerin değil, gerçekten kaliteli mühendislerin elindeydi.)

eve gelip, yeni gelin eşime telefonu sevinçle gösterince; "çok pahalıymış, bunun yerine çocuğa bir şey alsaydık keşke" dedi. vicdan azabı duymuştum.

hala aynı numarayı kullanıyorum.
  • olabilir.

bir parfüme 600 tl verdim içim rahat fakat telefona asla 5000 tl vermem.
  • parfüme 200, telefona 4000 vermiş biri olarak fakir hissetmeme sebep olan durum.