şükela:  tümü | bugün
 • pentagram'ın yeni albümü.
 • tracklist:

  tigris
  bir
  şeytan bunun neresinde
  bu alemi gören sensin
  mezarkabul
  sır
  kam
  ölümlü
  for those who died alone

  albüm genelde fena değil ancak bu kadar kısa sürede çıkınca insanın aklına ara albüm, fasülya, tarzı şeyler geliyor ama gene de başarılı.
  2 tane bi önceki albümün en iyilerinden var ve bu harbi tatlı olmu$. tigris introvari bişey enstrümantal güzel hoş . albümde tek yanlış olay, bu alemi gören sensin gibi anlamlı ve a$ık veysel'in türküsünü o güzel pentagram vokali değil de gitarist hakan utangaç'ın böğürtümsü sesiyle dinlemek zorunda olmamız ve bence $arkıya yazık olmuş.
 • pentagramin anatolia ile başladığı islamic sound felsefesinin son ürünü..sıkı bi riff in ardından giren flut yapısalı baymak üzere olan grubun son albümü..enstrumental parçalar manowar şarkılarına benziyor..her koşulda alınası, dinlenesi album..
 • bu tarzda turkce vokal ile tas gibi sarkilar cikartilabilecegi konusunda manifesto niteliginde olan pentagram albumu. sarki sozlerinin ilahi felsefeler barindiran, hayal kirikligi yaratmayan dinlenesi muzik albumu.
 • (bkz: pentagram)
  (bkz: mezarkabul)
 • pentagram'in unspoken hazirliginda kaydettigi aslinda double album cıkarmak istese de bunu riskli bulması neticesinde bi süre ertelediği, plak şirketinin ise bu ertelemenin iyice suyunu çıkarması ile daha yeni ulaştığımız albüm. gerek cover parçaların olması, gerek de unspoken'dan 2 enstrümantal şarkının transfer edilmiş olması nedeniyle ep olarak da kabul edilebilir. verdiğiniz paranın hakkını sonuna kadar veren bir pentagram yapiti.
 • baştan aşağı 'türkçe sözlü metal müzik olmaz olamaz ' nidalarına cevap olarak hazırlanmış çok güzel bir albüm. hatta albümdeki bütün şarkıların konu birlikteliği münasebeti ilen albümünde bir konsept albümü olduğu söylenebilir bence...
 • ayni anlamli sozleri yabanci sozlu olarak duyduklarinda "oh yeah wonderful.. very interesting" diyen yurdum yarmalarinin kotuledigi.. sozlerin anlamlarina katilmasam bile esdeger yabanci gruplarla karsilastirdigimda oldukca basarili buldugum bir albumdur bu.. gercekten de turkiye den boyle bigrubun cikmis olmasi benim gibi hic ihtimal vermeyen birinin bile gozlerini yasartiyor.. kutluyor ve devamini bekliyorum.. tarz olarak artik bana hitap etmiyor.. o ayri
 • pentagram şarkısı; ilk 5 saniyesinde "işte pentagram" dedirten şarkı. güç* şarkı yazmanın sırrını çok iyi bilenlerin ürünü.

  (edit: bildiğim en güç yüklü parçalardan. araba sürerken dinlememek gerekenler*** arasındaki yerini aldı hemen.)
 • insanların bu şarkı sözlerinin neresinden pentagramın satanist olduğunu çıkarttığını anlayamadığım mükemmel pentagram bestesi. hak allah olduğuna göre "hepsi bir hepsi haktan" sözü zaten bu şarkıda tek başına pentagramın inancı hakkında açıklayıcı değil midir?

hesabın var mı? giriş yap