şükela:  tümü | bugün
  • özelden ne kadar kültürlü ve görgülü olduğunu anlatmak için kazandığı maaştan, zenginliğinden, ülkenin bok olmasından dem vuran uzak durulası, sonradan görme alamancı bir yazar. tahsil ve görgü seviyesini anlatmak için ne kadar para kazandığını basa basa söylemesi de hem ironi hem de kompleksiyle ilgili bize verilen detaylı bilgi. tüm mesaj kutuma binlerce kelime pisleyeceğine keşke oturup kendini geliştirse belki hem bu anlama kıtlığından hem de aşağılık kompleksinden kurtulmuş olur.

edit: 4. mesajı attı. kudurmuş şekilde maaş bordrosunu göstermek istiyormuş. cidden görgüsüzlüğün bu derece komedisini görmemiştim. ama tabi biz böyle varoşlara cevap bile vermiyoruz.
  • kendisini herkesten üstün gören bir yazar. 5bin dolarcık maaş aldığı için dünyaları alabildiğini sanar. yurt dışında çalışan biri için kuş kadar maaşı var ama havası burada, türkiye'deki sanal ortamda, basar. bir de insanların onu kıskanacağını sanar. kişiliği ve üslubunda bakarak sözde "eğitim" seviyesi anlaşılır.
    okuduğunu anlamaz fakat "eğitim" almıştır. yazı yazmayı bilmez. sana 5000 dolar verenin aklına... ona da pek inanmıyorum.
    köşeye sıkıştı mı da konudan konuya atlar. komik bir karakterdir.

edit: aramızda hâlâ "mı" ayrı mı yazılır yoksa bitişik mi yazılır bilmeyen cahiller var. evet, başlıktaki yazar buradaki "mı" bitişik yazılır diye iddia etti. engelledim. kudursun dursun.
    şunu şuraya koyalım da az da olsa öğrensinler.

http://tdk.gov.tr/…oru-eki-mi-mi-mu-munun-yazilisi/
  • türkçe gramer kitaplarına geçmesi gereken definite artikeldir.

ispanyolca'da la ile kelimelerin feminenliğine vurgu yapılırken; türkçe'deki la cümleyi kuranın ankaralılığına vurgu yapmaktadır.

"?vista eso la canina?" (dişi olan) köpeği gördün mü? (es) bir soru cümlesi ve la cinsiyeti bilinen bir varlığın önüne gelirken;

türkçe'de aynı anlama sahip olan "hişş la oğlum la ite bak la!" cümlesinde kullanımını gördüğünüz üzere tüm cümle ögelerinin önüne getirilebilir ve kısa a ile okunur.

cümledeki la'ların çokluğundan; taşıdığı heyecan duygusunu ve cümleyi kuranın 7 göbekten ankaralı olduğunu anlayabiliriz.

özetle bir "la" sadece mozart'ın bestelerinde değil; bir ankaralının her cümlesinde, aldığı her nefeste ve attığı her adımda farklı bir anlam taşır.

***işbu entry yazardan bağımsız, ispanyolca öğrendiğim şu sıralardan aklıma takılan bir durumla alakalı yazılmıştır.
  • kendi hayal dünyasında yaşayıp, 1 yıl önce soktuğum lafı çıkaramadığından beni kafaya takıp takibe alan yıkık.

önceden 5 bin dolar alıyorum diye ona buna sardırıyordu, laflarım nasıl koyduysa yeni hayal dünyasına girip beni stalklıyor. kız gibi deyip cinsiyetçi konuşacağım ama tam tabiri bu: kız gibi stalklıyor sonra gelip başlık altıma pisliyor.
  • sanal zorba dediğimiz takıntılı tiplerden. yasal süreç balatıldı. 2 senedir durduramıyoruz.

(bkz: ozelden maas bordrosu atmak isteyip kuduran yazar)
  • hakkında yargı süreci başlatılmış, savcılığa şahsım adına tehdit, hakaret, 3. kişilere şahsi bilgileri pazarlama, sanal zorbalık ve iftira gibi tonla suç işlediği gerekçesiyle dosyası verilmiş göçmen şahıs. bu işleri oyun sanmakta. tek rahatlığı yurt dışında olması. bakalım devamı da o kadar rahat olacak mı (eğer yurt dışındaysa)

hakkımda yazdığı ve sildiği tüm iftiralar (özellikle uyuşturucuyla ilgili) özellikle değindiğimiz nokta. benim hakkımda kim ve nasıl bilgiler topladı (illegal) göreceğiz. çıkacak kokusu bakalım.

savcılığın hakkında takipsizlik vermesi bile işime gelecek...

dosyanın tam metnini bir ara paylaşırım zira herkes baba parasıyla yurtdışlarında gezemiyor.

öpücükler.
  • edit: türkiyede yasaların nasıl işlediğini, pandemide sürecin nasıl ilerlediğini bilmeyen cahil fetöcü! sana isim soyisim bir de mail attım oraya gel diye ama götün yemedi. hala korkak korkak beni buralardan takip edip entri giriyorsun. olum sen nasıl bi korkak çıktın anlamak mümkün değil. biri sana gtn yiyorsa gel sana mail, iletişim bilgisi verdim görüşelim, oradan yaz diyor ama hala o ezik, kompleksli gtün yemedi yazmaya buralarda entri giriyorsun. bak fetöcü; ülke dışına kaçmışsın, oralardan atıp tutuyorsun ama türkiyede yargı süreci senin köpekliğini yaptığın ülkeler gibi değil. bekleyeceksin biraz gülüm. bir de soranlar oluyormuş ahah ya senin ezik hayatınla kim ilgilenir be. götün yerse verdiğim iletişim bilgilerine bekliyorum seni. daha da buralardan atışmaya devam edeceksen korkak, yumuşak küçük bir sümüklü böcek olduğunu unutma:)

sürekli işsiz, gece gündüz beni takip edip bana destanlar yazan, her an entrilerimi takip etmeye çalışan sivilceli vatan kaçağı. gecesi gündüzü yok. uykuları kaçıyor bir entri girerim de altında kalır diye.

2 sen eönce özelden maaş bordrosu atmayı teklif etmişti

(bkz: özelden maaş bordrosu atmak isteyip kuduran yazar)

sırf ona cevap vermedim diye bu kudurmalar ve taciz, küfür ve iftiralar. ben sana ne kullanıp kullanmadığımı yasal yollarla kanıtlayacağım koç parçası. biz sporcu adamız, alkol ve sigara bile kullanmıyorum. senin gibi yıkık değilimki batandan kovulmuş biçimde oralardan klavyeden sallayayım.

neyse ki sayın savcımız senin gibi yurt dışından böyle saldıranların fetö firarisi çıktığını söylüyor. ayrıca ilgilenesi tuttu.

sana özelden mail adresimi gönderiyorum. adamsan kendi kimliğini yazarsın. bak birazcık cesaretin, ailenin yüzüne bakacak onurun varsa oraya bu bilgilerini atarsın senle daha açıktan bu süreci devam ettiririz. sen kimsin ki kim senden korksun yazılımcı parçası seni:) senle bire bir, yeke yek ister legal hukuki ister ne istersen... bekliyorum mailini öpücükler.

ekleme: şahsın uyuşturucu kullandı iddası da asılsız bir entridir. ergenken yaptığımız taşkınlıklarla ilgili, başka bir yazarla yaşadığım münakaşadan çıkarmış. halbuki oradaki konu başka bir yazarın uyuşturucu parası bulmak için para toplamasıydı ki yanlış anlaşılmadan dolayı özür dilendi, entriler silindi konu kapandı. sen hala onlarla kuyuya inmeye çalışıyorsun.

36 yaşında adamın 19 yaşındayken yaptıklarını getirip sanki hayatı buymuş gibi anlatıyorsun. tam fetöcü taktikleri. illegal istihbaratlar, yurtdışından kaçak hareketler. kutuna isim soy isim ve mail bırakıldı. aynı cesareti senden bekliyoruz aslan parçası. haydi uğraştırma şu savcıları. he dersen yüz yüze çözelim, ona da varım yine mail bekliyorum;)
  • hala usanmadan beni takip eden trol. gecesi gündüzü korkuyla geçiyor farkındayım. ama sizin güruhun bir lafı vardı “ korkma titre” diye. ağlak babanız iyi bilirdi.

bir adam düşünün ki sabah kalktığımda ilk işi beni stalklamak. aynı liseli bir kız gibi evet. tam komedi. kendisinin ağır trol olmasının yanısıra başlığıma yazmasının dışında hala şu soruya cevap veremedi: sana isim soyisim ve mail verdim. neden yazamıyorsun? nedir bu korku?

sana mesaj atanlara cevap dahi veremiyorsun korkundan neden? koskoca adamsın utanmıyor musun? sana gülüp eğlenmekle yetiniyorum. hakkımda girdiğin her hakaret dosyana eklenmesiyle birlikte yönetme de bildirilecektir.

şahsın vatandan kaçan fetöcü olma olasılığı yüksek olduğundan hukuki sürecin ne kadar süreceği ve ne sonuçlanacağı belirsizdir. çok cesursan sen de benim gibi cesur ol isim soy ismini yolla e ülkenin savcısını polisini uğraştırma.

edit: şimdi birazdan eli ayağı titrer, koşa koşa gelip entri girer. haydi koş la lo koş diyelim.