şükela:  tümü | bugün
 • 45 bin tl civarında honda civic almak varken o kadar para döküp her tarafı reno araba almaktır.
  (bkz: o paraya şunu alırsın adamları)
  (bkz: başına başlık kalmak)
 • aynı parayla audi a4 alındığı için, pek akıl kârı bir düşünce değildir.
 • tercih meselesidir..184 beygirlik turbo dizel motorlu, sıfır kilometre bir bmw 3.20 ile aynı parayı vermektir.
 • verilecek para yazı edlecek paradır, başka bir şey değildir. ne demişler arabanın fransızından karının nazlısından uzak dur, ayrıca 80.000-90.000 tl. aralığında neler alabilirsiniz: http://www.sahibinden.com/…h]=&b[date_type]=&dpage=
 • bunu yapan adam bir de savunma olarak; 'renault'un yedek parçası ucuz oluyo efe' derse dadından yinmez, yanına yanaşılmaz. (bkz: yedek parça fiyatına göre araba modeli seçen insan)
 • bir mercedes'e sadece 30.000 eur vermekle aynı mantıktır. nasıl ki 30.000 eur'luk bir mercedes b serisinden >120.000 eur'luk bir cs serisinin performansı, kalitesi, sürüş zevki beklenmemeliyse, 86.000 tl'lik renault'da da elbetteki ~25.000 tl'lik renault'nun -görece- tangır tungurluğu, konfor(suzluğ)u vs. bulunmayacaktır.

  haa, sırf marka ve imajsa problem, o da kişisel tercihe girmektedir. ancak sonuç olarak;

  (bkz: what you pay is what you get)
 • mantık hatasıdır.

  böyle yapmak yerine düz adam olmak ve aynı segmentte iki yaşında bir mercedes, bmw, audi almak daha mantıklıdır. nedir renault'u mu küçümsüyorum. evet küçümsüyorum, sıfır orta sınıf araba alacağıma, 10 yaşında az yıpranmış mercedes,bmw, audi alırım. öyle de düz bir adamım. bunu tavsiye olarak alıp uyglayacak arkadaşlar, iki üç yıl sonra ne demek istediğimi anlayacaktır. sıfır renault, tofaş ve avanesi iki senede dağlımaya yüz tutup sağından solundan ses gelmeye başlarken tercih edilen 10 yaşında ki aracın hala aynı durumda olması, ve özellikle sıfır araç inanılmaz değer kaybetmişken, kaybedeceği değeri zaten kaybetmiş, emsalleri içinde temiz araba konumuna yükselmiş 10 yaşında arabanın prim yapıyor olması ilginç gelecektir.
 • inanın, fransızları bile şaşırtan türde bi hareket bu.
 • bazı adamlar vardır, hatta daha çok babadır bu adamlar. sert görünüşlü ama içinde aslan yatan cinsten, ailesiyle birlikte zaman geçirmeyi çok seven, pazarları çoluğu çocuğu toplayıp pikniğe, şehrin güzel yerlerine giden babalardan.

  gençliğinde, kendi parasını kazandığında aldığı ilk araba bir renault olmuştur. e kendi arabası, kendi parasıyla da aldı, deli gibi aşık arabasına. bir renault teknik servisiyle de gele gide ahbap olmuş, arabasını kendinden başka tek emanet edeceği yer orasıdır.

  gel zaman git zaman, işler büyümüş, renault'un yeni modelleri çıkmış, renault 11'den clio'ya, clio'dan da megane'a terfi etmiştir. artık bir renault uzmanı olmuştur. stepnesinin, silecek suyunun, yeri bellidir. bir modelden diğerine geçtiğinde hiç sıkıntı çekmeyecktir. hatta mecburen başka bir marka araba kullandığında 30 yıllık eşine ihanet etmiş gibi hissedecektir.

  yıl olmuş 2011, çalışmış didinmiş, çocuklar da okullarını bitirmiş, elleri iş tutmaya başlamış. kendisine zaman ayarmanın sırası gelmiş. kenarda da üç beş bir şeyler var. bakıyor etrafta süper görünümlü, son model şık araçlar, "kim bilir ne özellikleri vardır, sürüşü nasıldır, evine dönerken, hep o biraz zorladığı viraja onlar nasıl girecektir?" gibi sorular eşliğinde beyninin bir köşesinde yeni araç alma fikri yer etmiştir.

  bir cumartesi gider tüm araçlarını aldığı tanıdık renault showroomuna, yerinde inceler araçları. 2011 lagunalar hemen gözüne çarpar, spor modeli vardır çok şıktır ama "eş dost ne der, yaşımızı başımızı aldık?" düşüncesiyle hiç yaklaşmaz bile. 2.0 dizel full laguna aklına yatmaktadır. hemen gider tanıdığı teknik servise, öğrenir, dizel hakkında bilgi alır.

  eşiyle de konuyu konuştuktan sonra gider aracı alır. artık önünde bildiği alışkın olduğu o renault'lardan bambaşka bir araç vardır, düğmeler, sürüş yardımcıları, cd çalar, navigasyon.. tüm bu özellikleri görünce biraz pişmanlık duyar aracı seçtiği için ama tüm bunlara alışınca da yıllardır renault'dan başka araç tercih etmemesine yanar.