• ses efektleriyle zenginle$tirilmi$ hayaller havuzu. trt'nin belki de en ba$arili radyo programlarindan. program giri$inde greensleeves calar.
 • lise yillarimin yatmadan onceki en keyifli yarim saatini susleyen, secme edebiyat eserlerini hala unutulamayan bir sesle kulaklarimiza getiren program. x'in y isimli eserini kaldigimiz yerden okumaya devam ediyoruz cumlesiyle baslardi program hep.
 • o kadar kisa surer ki bu program bir hapsurunca kacirilinabilir. yillar once sanirim sefiller'i okurlarken bir dinlemistim, lakin 15 dakika 15 dakika nereye kadar deyip biraktim sonunda. acaba bir roman bir de hikaye mi okuyorlar ki boyle bir isim koymuslar diye de dusunmemize neden olan radyo programidir kendisi.
 • bana denk geldiği zamanlarda "bolero" ile başlardı, dinlemeye başlanmasıyla bitmesi bir olurdu. okumaktan üşenen, hazıra konan gençliğin yetişmesinde önemli bir role sahipti belki de. ancak insanlar o vakitler, okuyamayan* ya da okuma yazma bilmeyenler olduğunu anımsamıyor.

  bitiminde de gecenin içinden başlardı.

  (bkz: nostalji)*
 • dinlerken her şeyden eli eteği çekip sürekli roman okuma isteği uyandıran program.
 • acilis ve kapanis müzigi ralph vaughan williams'in fantasia on greensleeves eseri olan, trt radyo programi.
 • yıllardır devam eden program. türk ve dünya edebiyatından seçilen çeşitli roman ve hikayelerin her gün bölümler halinde yayınlanarak tanıtıldığı bir ankara radyosu yapımı.
  her akşam saat 22:45'te. okuyan mehmet atay.
 • edebiyatın radyoya taşınmış hali olan program. usta okuyucular tarafından okunan onlarca roman, hikaye geceleri odamızı ziyaret ederdi. seçilen yapıtlar dünya ve türk edebiyatının seçkin yapıtları olurdu. onlar okur, hele de kış mevsimi ise biz de masalsı bir havada dinlerdik. ertesi günü iple çeker programı kaçırmamak için saatini beklerdik.
 • trt radyo' nun muntazam programı. isimlerini unuttum ama dinlediğim yıllarda bazen bir kadın çoğu zamanda bir erkek sesiyle tanıttırlardı bize kitapları. yalnız ikisinin sesi de çok etkileyiciydi. epeydir dinlemiyorum ama belki hala aynı kişiler sunuyordur programı.

  ayrıca, bazı bazı ertesi gün kitaplara kaldıkları yerden devam edebiliyorlardı. güzeldi vesselam.
 • trt'nin yillara meydan okuyan guzel radyo programidir, radyo tiyatrosu ile beraber. muzigini her duydugumda, yatagimda uyumadan once kisik sesle dinledigim orta okul ve lise donemimin soguk kis geceleri gelir aklima. muzigi ralph vaughan williams'a aittir ismi ise fantasia on greensleeves veya sadece greensleeves diye anilir. surdan'da dinlenebilir.