• özgün hali saddam'ın göt kıllarına aittir.
    ayrıca (bkz: bi'r-ruh bi'd-dem nefdik ya saddam)

saddam için atılan bu slogan, o zamanlar ilkokul öğrencisi olmama rağmen dün gibi aklımdadır. çocuklukta beynime kazınmış, yıllarca çıkmamıştı.

melodisi ve anlamı güzel olsa da, maalesef ırakta realiteye dönememişti.
    görüyoruz ki, suriye'de kısmen dökülmüş.
  • aslı saddam'a yapılmıştır. o zamanlar çocuktum ama çok iyi hatırlıyorum, aklımda yer etmiş. sadece bestesi aklımdaydı. ne dedikleri yahut ne anlama geldiği hakkında hiçbir fikrim yoktu. öğrenmiş oldum.
  • dünya'nın en güzel sloganı. fonetiği, bestesi çok iyi. ağzı dolduruyor resmen. emperyalizme göğüsünü germiş, radikal islamcıların korkulu rüyası komutan esad'a selam olsun. tam çevirisi de "canımızla kanımızla seninleyiz ya esad"
  • bence saddem dışında sonuna ne koyarsanız koyun kafiyesiz oluyor.
  • kim için yapılırsa yapılsın güzel falan değildir.

birey olmayı becerememiş doğu toplumlarındaki benzer sloganlardan biridir. şu dünyada kendimiz olarak yaşamayı öğrenebilecek miyiz acaba bir gün...
  • doğrusunu söylemek gerekirse normalde beşşar esad için atılmayan slogan ama şeriatçı, mezhepçi ve faşist cahilleri kudurttuğuna göre bu sloganın beşşar esad için de atmasında sorun görmüyorum.

vatansever suriye halkı tarafından beşşar esad için yıllar önce üretilip kullanılan ve bence çok daha güzel olan slogan ise;

(bkz: allah suriya beşşar u bes)'tir.

yalnız sözlüğün çok bildiğini sanan cahil muhbirinin; "komunistin arapca slogan atacagi hic aklima gelmezdi." cümlesi, önüne gelene hain diye yaftalamada bulunan kesimin ne kadar cahil cühela olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

edit: bahsettiğim slogan için;

2011'de yapılan büyük bir miting
    şarkıcı ali deek'in çok bilinen şarkısı
    şarkıcı rami kazoor'un şarkısı
  • cahilliğini manipülasyon yaparak örtmeye çalışan tek hücreli bir canlıyı kudurtan, daha önceki entrym'de de bahsettiğim üzere çıkış yeri beşsar esad olmayan, hatta esad için hiç kullanıldığını duymadığım slogan. beşşar esad için kullanılan ve şarkılara bile konu olan slogan allah suriya beşşar u bes'tir.

---

şimdi, başka bir entry'de ithaf yazacakkek otomatik klavyenin azizliğinden ötürü içinde itfat yazdığım bir cümle olmuş. bu tescilli cahil de savunacak bir argümanı olmadığı için buradan yürümeye kalkıyor. bu cahil dikkatli biri olsaydı bazı entrylerimde "yazım-ilma" adı altında editlerimin olduğunu görecekti. genellikle yazdıktan sonra gözden kaçan bir yazım yanlışım var mı diye kontrol ederim ama bu sefer kelimeyi yanlış yazmama rağmen harflerden ötürü gözümden kaçmış. yazmak istediğim şeyin itfat olmadığını gayet iyi biliyor olmasına rağmen dediğim gibi hem savunacak argümanı olmadığı için, hem de cahilliğini örtmek adına böyle boş beleş konularla aradan sıyrılmaya çalışıyor.

işin ilginci bana türkçe dersi vermeye kalkan bu çomar bütün entrylerinde ingilizce karakter kullanıyor. ulan sen önce türkçe karakterlerle yaz ondan sonra gel bana edebiyat dersi vermeye kalk. gerçi yok sen gelme, işid'e huri lazım oraya git. yakışır sana.

-> yalnız arada kaynamasın bir daha belirteyim, cahillik; ithaf kelimesini klavyenin azizliğiyle itfat olarak yazmak değil, komünistlerin arapça slogan atmayacağını sanmaktır.

komünistlerin arapça slogan atmasına çok şaşırmış. allahın cahili seni.
  • ne yazık ki hala zaman zaman dilime pelesenk olmuş güzelleme ancak isim kısmını ya kendim ya da aile bireylerimden veya sevdiğim arkadaşlarımdan birinin adını söylemekteyim.
hesabın var mı? giriş yap