şükela:  tümü | bugün
  • ön ekleme: mesajlara göre psikiyatristler terapi yapamazmış, psikolog olmalıymış. bilmem artık benim konuştuğum psikiyatristti.
    ön ekleme 2: mesajlara göre psikiyatristler de terapi yapabilirlermiş hatta daha iyi olurmuş çünkü 10 sene okuyorlarmış, psikologlar ölçek falan dolduruyormuş sadece test falan.

ekşi sözlük'te aldığım çeşitli mesajlar sonrası psikiyatriste gideyim dedim.
    arayıp tarıyorum.
    bir tane güzelinden buldum.
    ama o da ne, 45 dakikası 500 tl ama bir saatlik slot ayırıyorlarmış.

ya 1 saat bali masajı 250 tl en kral yerde, çıkışında da çay ve elma veriyorlar.

yadırgadım. sonra hesap yaptım: günde 8 hasta görse, haftada 6 gün çalışsa. ayda 96000 temiz.
    terapi işine gireceğim iyi para var. 4 sene psikoloji okusam yeter, zaten sosyoloji okudum çoğu konuyu biliyorum.

edit: nakit istediklerinden pek vergi problemi olmuyordur. yanında çalışan aylık 5000tl masrafı olsa, muayenehane kira ve aidatı 5000 olsa. temiz kaldı mı 86000. yine iyi para.
  • insanların sadece 1 saat olarak gördüğü zaman dilimi için en az 20 senesini vermiş psikiyatristtir.
  • saat değildir o. seanstır. maksimum 45 - 50 dakikadır. psikiyatrist bu kadar zaman da ayırmaz pek. 10. dakikada teşhisi koyar. tedaviyi düzenler reçeteyi verir...
  • rus’tur.
  • psikiyatrist ile bali masajcıyı karşılaştıran adamın, terapiye değil, şapa ihtiyacı vardır.

açıklama: masajcıları rencide etmek için söylemedim ama, birbiriyle alakasız iki mesleği karşılaştıran adam, beyniyle düşünen kişi değildir.
  • sana kaça lazım? daha uyguna arıyorsan arabayı sanayiye götür dediğimdir. uygun/yanlış usta sinir stres derken ne problemin kalır, ne paran. sen 500 ü ver kurtul en iyisi.

edit: haftada 6 gün mü? delirdin mi sen? haftada en az 7 gün çalışıp mesai saatinide 10 saate çıkarttıklarında tamı tamına 150k kazanıyorlar. uvv. bu devirde psikiyatr olmak varmış.
  • 20 seans gidersen 10 bin tl bırakıraın ama kaybettiğin veya hiç sahibi olmadığın farkındalığını geri kazanırsın. kesinlikle boşa gitmiş para değildir. başka hiç bir 10 bin tl sizi o kadar iyi edemez.
  • ne derseniz diyin, psikolog ücretleri çok fazla.
    hak ederler, etmezler onu tartışmıyorum. ama birine gitseniz, en az 4-5 ziyaret istiyor. her gidişe 500 lira, yaşadığımız ülke şartları dikkate alındığında fahiş kalıyor
  • maddi durumu iyi olmayan birisi için psikolojik rahatsızlık sebebidir.
  • "ekşi sözlük'te aldığım çeşitli mesajlar sonrası psikiyatriste gideyim dedim."

acgozlu trolldur. masaj isine girip ayni surede ayda 48000 kazanmak neyine yetmiyor?