• insanların sadece 1 saat olarak gördüğü zaman dilimi için en az 20 senesini vermiş psikiyatristtir.
  • saat değildir o. seanstır. maksimum 45 - 50 dakikadır. psikiyatrist bu kadar zaman da ayırmaz pek. 10. dakikada teşhisi koyar. tedaviyi düzenler reçeteyi verir...
  • rus’tur.
  • psikiyatrist ile bali masajcıyı karşılaştıran adamın, terapiye değil, şapa ihtiyacı vardır.

açıklama: masajcıları rencide etmek için söylemedim ama, birbiriyle alakasız iki mesleği karşılaştıran adam, beyniyle düşünen kişi değildir.
  • sana kaça lazım? daha uyguna arıyorsan arabayı sanayiye götür dediğimdir. uygun/yanlış usta sinir stres derken ne problemin kalır, ne paran. sen 500 ü ver kurtul en iyisi.

edit: haftada 6 gün mü? delirdin mi sen? haftada en az 7 gün çalışıp mesai saatinide 10 saate çıkarttıklarında tamı tamına 150k kazanıyorlar. uvv. bu devirde psikiyatr olmak varmış.
  • ne derseniz diyin, psikolog ücretleri çok fazla.
    hak ederler, etmezler onu tartışmıyorum. ama birine gitseniz, en az 4-5 ziyaret istiyor. her gidişe 500 lira, yaşadığımız ülke şartları dikkate alındığında fahiş kalıyor
  • "ekşi sözlük'te aldığım çeşitli mesajlar sonrası psikiyatriste gideyim dedim."

acgozlu trolldur. masaj isine girip ayni surede ayda 48000 kazanmak neyine yetmiyor?
  • ebesinin gözü
  • psikiyatrist ile psikologun farkını bilmeyen adamların zırvaladığı bir başlık olmuş.

psikiyatrist doktordur üstüne de 5 yıl alanında ihtisas yapmıştır.

devlet hastanesinde çalıştığında alacağı para döner sermaye ile beraber belli bir banttadır.

bu doktor özeli tercih etmişse zaten bundan fazla para kazanmalıdır.

günde 4 hasta baksa bu doktor. 2000 tl günlük 22 gün çalışsa toplam cirosu 44000 tl'dir. yanında çalışanı iş yeri kirası, aidatı gazı elektriği suyu derken maaliyeti neredeyse 15000 tl'dir.

geriye kalan 29.000 tl'nin % 35'i vergi desen cebine 20.000'tl kalır.

bu dediğim gibi çalışan psikiyatrist çok az sayıdadır yani hepsinin ayda 80-100 hasta baktığı yok fakat 20.000 tl özelde çalışan bir uzman doktor için kesinlikle fazla bir rakam değildir.
hesabın var mı? giriş yap