şükela:  tümü | bugün
  • sıçarken büyük abdestimle rastlaşmamak maksatlı ters yöne doğru yönelen beynimin, ehli sünnet akaidine göre avret mahallimin sınırları dışına çıktığında yaptığı düşünce deneyidir. üzücü olan şu ki sıçarken yapılan tüm düşünce deneyleri gibi ucu boka çıktı.

oysa ki güzel başlayan bir düşünce deneyi olmuştu. bir sıçma geleneği olarak tavsiye edilen yerine doğru yönlenen beynimden geçen "felsefe söylediğinin sorumluluğunu almak ise post-yapısalcılar muhafazakar demokrat siyasetçilerdir" düşüncesininden hareketle "post-yapısalcılar muhafazakar demokrat siyasetçilerse fosso necdat franz kafka'dır" fikrimsisine ulaştım. bu lavuğun zamanında hamam böceğine dönüştüğünü hayal etmesinden ilhamla ve hala son ufak parçaları boşaltamadığımı fark ederek "ulan ben de fosso necdat'a dönüşsem ne olur acaba" diye düşünmeden edemedim. sonrası biraz boka sardı.

8 köşe kasket, yumurta topuk, güvenilecek 10 kardeş, bunlar rönesans tablosu gibi olur bu konularda bir sıkıntım yok. göklerden gelen kararın benim işportadan aldığım siyah tesbihi sarı kehribara çevirmesine ancak ve ancak günde 1 vakit namaz kılarak tepki veririm. hayatımıza yeniden giren bekçileri tarta tarta ulu orta nara basmak, coplanmak ancak hayata anlam katan hadiseler olur. ancak o buzbağ şişe kısmı işte o kısım deneyin boka sardığı nokta oldu. buzbağ adamı cırcır yapar ulan.

meselenin cırcır nedeniyle aynı süreçleri çok fazla yaşayarak en nihayetinde "fosso necdat iken bir sabah ansızın yılmaz özdil olarak uyanmak" düşünce deneyini yapma noktasına erişmesi ihtimalini geçtim. ulan o daimi cırcır döngüsünde, yine bir gün millete çalım atarken aniden cırcır bastırsa ne yapacaksın? tabi aman diyeceksin, tabi anlayacaksın faziyet yaman. sonra vay benim kafamdan niye dumanlar çıktı, vay niye fos tirina nininom da fis tirina nininom? ilginç olmayan hadiseler.

son küçük parçaları da boşaltmam ve ehli sünnet akaidine göre taharet almam akabinde bu düşünce deneyimi saygıdeğer ekşi ahalisi ile paylaşmak istedim. aslında bok koktuğu düşünülen ünlüler başlığı açıp oraya yazacaktım ancak başlığı bu şekilde açarsam girdimin bilgi entry'si klasmanına girebileceğini düşündüm. format bacımız sayılır, hallenmek bize yakışmaz.
  • metafossosis