şükela:  tümü | bugün
  • zaman zaman her genç ya da yaşlı kişinin başına gelen olaydır.
    gün olur göz kapaklarım patadana kapanır. başlarım mışıl mışıl uyumaya.
    gün olur hiçbir şey yokken bir sağa bir sola dönüp bir türlü uyuyamam. bugün öyle oldu. yatakta sıkıldım artık. kalkıp entry girmeye karar verdim.
    elbette bunun mutlaka bir sebebi vardır. gerek bilinç altnda gerek bilinç üstünde bizi etkileyen her neyse, bunun farkında olalım ya da olmayalım bizi bu tür huzursuzluklara itebiliyor.
    mutlaka bulacağım o huzursuzluğu. aslında az çok tahmin ediyorum ama kendime çaktırmıyorum. çaktırmak istemiyorum. olsun bazen insan kendisine bile sır vermez. verse de sesli bir şekilde vermez. sanırım öyle bir şey yaşıyorum.
    kendime akıl vermeye çalışıyorum ama bir türlü dinletemiyorum. oysa o kadar boş şeyler bazen o kadar meşgul ediyor ki zihnimizi. bir üfürük yeter. hadi koçum, genişlet şimdi diyaframı.
    şimdi üfür. lan gene gitmedi!
  • bütün gün çalışınca söz konusu bile olmayan durumdur.zaten yatağa aşkla girersin.
  • (bkz: sivrisinek)*
  • yaşlı insanlarda ok afedersiniz gazdan ötürüdür
  • sinir bozan, göz kapaklarının acıdan sızlamasına aldırış etmeyen bünyenin bir türlü mesaiyi bitirip uyku haline geçmeme durumu

koyun sayarsın, at sayarsın, odalar arası mekik dokursun ama nafile böyle gecenin son demlerinde entari kastırır bu menem şey
  • düşünceler, hesaplaşmalar sonunda kendinizle boğuşmak zorunda kalırsanız başınıza gelmesi muhtemel olan durumdur. misal ben şu an terasta çadır kurdum, kuruldum. efil efil rüzgar var, denizin büyülü dalga seslerini de üstüme çektim ama nafile. kaçırdım bir kere, bekle de gelsin.*

eskiden, çok eskiden rüya görmenin heyecanıyla başımı yastığa koyar koymaz mışıl mışıl uyurdum, çocuktum tabii o zamanlar. artık büyüdüm, rüyalara da uykulara da veda ettim.
  • bazen bir kabus, evde tek kalma endişesinin yaşattığı kaçınılmaz durumdur.
    bak şimdi, diyorsun, ne güzel mışıl mışıl uyuyacağım, hoopp buzdolabının hafifçe yaptığı basınç sesine, silahlar patlamış gibi fırlıyorsun.
    (bkz: evde tek başına)
  • bir de daha o aşamaya bile gelememek var ki çok lanet bir durumdur.

yıllardır oturup aynı manzaraya bakıyorum.
  • çok kötü, hatta en kötüsü
  • pamukkale turizm sağolsun koca otobüste bir tek 47 numaralı koltuğun kolluğu bozuk.

sanırım bu gece otobüs yolculuğumda yaşayacağım boktan durum.