şükela:  tümü | bugün
 • ilk değildir maalesef

  (bkz: makata kompresörle hava pompalamak)
 • olm bu kompresörle çalışanlar adamlar neden böyle şakalar yapıyor? eline kompresör alan arkadaşının götüne mi koşuyor nedir?

  teee 2002 senesinde açılmış başlık.

  (bkz: makata kompresörle hava pompalamak)

  google'a arkadaşının makatına kompresörle hava yazınca da neredeyse iki yılda bir birilerinin bu eylemi gerçekleştirdiğini görüyoruz.

  sayın kompresör ile çalışanlar; neden?
 • bir kepçeyle makata değdirmek değildir.
 • 17 yaşında bir çocuğu hayatı boyunca bakıma muhtaç hale getirip, yapanların da ceza almadan dolaşabileceği "şaka"(!) çeşidi.

  --- spoiler ---
  eşek şakası bir gencin hayatına mal oluyordu! arkadaşlarının, makatına kompresörle hava bastığı 17 yaşındaki hikmet'in bağırsakları zarar gördü, mesanesi vücudunun dışına bağlandı. bakıma muhtaç hale gelen hikmet, "asker olmak istiyordum, gençliğimi yaktılar" dedi.

  ilk müdahalenin ardından önce salihli devlet hastanesi sonra da manisa celal bayar üniversitesi hafsa sultan hastanesi’ne sevk edilen genç, yedi saat süren bir ameliyat sonrası yoğun bakıma alındı. mesanesi vücudunun dışındaki bir torbaya bağlanan hikmet yeşilkula üç ay sonra yeniden ameliyata alınacak. yaşanan olay sonrası yeşilkula’nın ‘bakım hastası’ olarak yaşamını sürdüreceği öğrenildi.

  e.k.’nın yaşanan olay sonrası hikmet yeşilkula’ya “tost yedim de zehirlendim de, yalan söyle, bizim de başımızı yakma” dediği öğrenildi. yeşilkula’nın vücuduna hava basan e.k. ve yardım eden n.k. ise savcılık tarafından alınan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

  taburcu edilen hikmet yeşilkula ise başından geçenleri şöyle anlattı: şakayı abarttılar, eşek şakasına çevirdiler. birbirimizle kavga yaparken onlar beni zorla yere yatırdı. biri elimi tuttu, biri de zorla makattan hava bastı. sonra olay yerinden kaçtılar. sonra lastikçi dükkanına müşteri geldi. müşteri gelince havayı basan çocuklar da geri geldi ve beni hastaneye götürdüler. bunu yapanlar dışarıda geziyor. onları gördükçe psikolojim bozuluyor. ceza almalarını istiyorum kendilerinden şikayetçiyim. asker olmak istiyordum hayallerim yıkıldı. yaktılar gençliğimi” diye konuştu.
  --- spoiler ---

  haberin geri kalanı için; sözcü