şükela:  tümü | bugün
 • gote sokulmak suretiyle kullanilmasi asla mumkun olamayacak hede, cunku bu ukteyi veren arkadas dahil hepimiz biliyoruz ki gote giren semsiye asla, ama asla acilmaz!
  (bkz: gote giren semsiye acilmaz)
  (bkz: tirtillar asla kahverengi botlar giymez)
 • şemsiye, yağmurlu iklimlerde bulunan kişilerden pek çoğunun tecrübe ettiği gibi gözleriniz için büyük bir tehlike arzeder. şemsiyeyi destekleyen metal iskelet özellikle dikkatsiz hanım teyzelerin elinde gözler için bir numaralı tehdit haline gelir. yanlardan çıkan metal parçaların dışında çoğu şemsiyenin sivri bir ucu vardır, dürtüklemek, mucuk diye şakalaşmak için idealdir. baston saplı bir şemsiye, sapı kurbana gelecek şekilde aşağıdan yukarıya savrulduğunda hassas bir bölge olan kasık bölgesine isabet edecektir. hatta kasığa darbe indirdikten sonra sap kurbanınızın bacaklarının arasından kaydırılıp, anüs bölgesine yerleştirilip hızla geri çekilerek kırkpınar usulü bir psikolojik saldırı ve cinsel taciz kombosu da gerçekleştirilebilir, ki bu göte giren şemsiyenin açılması olgusunu da hatırlatmaktadır elbet.
 • indiana jones seyreden herkes sean connery'nin meshur semsiyesiyle ucak dusurme sahnesini hatirlar heralde, aklinizi kullanirsaniz her sey olumcul bir silah olabilir.
 • yarayışlıdır. bazen kendisi savaşın nedeni olabilir (bkz: çaktırmadan başkasının şemsiyesini kullanmak)
  bazense savaşlardaki temel hedef olan karşı tarafa acı çektirme, yaralama ve hatta öldürmeye yardımcı olması açısından eşi bulunmazdır. (bkz: şemsiyeyle göz çıkarmak)
  yine de sadece soğuk savaş dönemlerinde kullanılmalıdır. çatışmalarda yakın mesafe gerektireceğinden çok işe yaramayabilir.
 • bazılarının ucunda sinirlendiğiniz insanları şişlemeye yarayan sivri bir metal bulunur, diğer insanların size mesafeli davranmasını sağlar.