şükela:  tümü | bugün
  • bunca yıldır duyduğum seçim vaadleri arasında beni en çok etkileyen ve en samimi bulduğum vaaddir.

şimdiye kadar 2 anahtar vaad eden oldu,
    emekliye asgari ücretliye zamlar vaad eden oldu,
    borçları silenler oldu...

ama kıraathanede beleş çay kek ikilisi kadar gerçekçisi olmadı !
    hele bir de keklerde üzümlü, çikolatalı, hurmalı gibi seçenekler olursa güzel günler yakındır.

ilk defa oyum akp'nindir.
  • dereotlu poğaça da olacak mı ?
    olacaksa kusura bakmasınlarn nefret ederim. benden oy moy yok.
    blueberry muffin varsa düşünmeye değer tabii ki.
  • koyuna ot verirsen, çomara kek verirsen yer...

bu ülkenin aklım var diyen, ben insanım diyen bireyi sandıkta elbet bir bardak soğuk suyu ona ikram eder...

edit: yavşak turizmin çomar yolcularına kekler şirketten dedirten vaat...
  • seçimdeki rakiplerine "bok, püsür, osuruk vs" diyerek eleştiren parti için beklentinin üstünde vaatlerdir.
  • çok değil, iki hafta içinde emeklilik yatırımı olacak vaad..

yerli ve milli kıraathane.. ''reisin yeri'' de denebilir..

bahçeli'yi de ocağa koyar artık.
  • cem uzan en azından seçimden önce dağıtmıştı. recep erdoğan ise oy verdikten sonra dağıtacağını söylüyor.
  • aynı vaadi muhalefet söylese halkla dalga geçiyorlar diye meydanlarda yuhalanır, yandaş kanallarda yandaş gazeteciler ağızlarına gelenleri saydırırdı.

işte öyle bir vaad. biri fabrikalar açıcaz, tüketen değil üreten olucaz, ekonomi düzelecek diyor. diğeri size iş te yok para da yok, önünüze bir bardak çayla bir dilim keki koyucaz sizde ömür boyu oyunuzu bize vereceksiniz diyor.

of ulan of. şunları avrupada bir ülkenin seçimlerinde söylesen yarın biri %99 oyla tarihi başarı elde ederken diğerine yenibosna köprüsünün altındaki sidikli tuvalet bile emanet edilmezdi.
  • o kadarını (bkz: metro turizm) de veriyor. dur lan yoksa bu vaadin sonunda da. anladınız siz onu*
  • ben tatmin oldum. kek olmaz poğaça olur oda olumlu.
  • ulan oğlum hani oyumuzu bir milyon dolara satıyorduk kekle çay da nereden çıktı..nereden nereye..