şükela:  tümü | bugün
 • alakaya maydanoz! la ne pis insanlarsınız siz yaa! şu başlığa bak?
  neden şehit geliyor habire, neden fukaranın çocuğu şehit oluyor diye düşünmek yerine adamın derdine bak, sözlükte başlık açmış, bir şehit bırak sözlüğe... valla mükemmel fikir milliyetçi kardeş, çok iyi düşünmüşsün, bir anda terörün sonunu getirdin, şehitlerin ruhu sayende şad oldu..
  şu liseli tayfa bi siktir olup gitse bu sözlükten yaa
 • şehit yarbay ali tatar, şehit orgeneral eşref bitlis
 • şehit öğretmen neşe alten

  annemin ve babamın üniversiteden sınıf arkadaşıymış.

  ruhu şad olsun.
 • şehit polis fethi sekin. hey gidi kahraman ağabeyim benim. seni, rahmetli annenin (zeynep hatun sekin hanımefendi) taziyesinde görmüştüm, çay-sigara yapmıştık. seni tanıdığım için mutluyum, ama olanlar... kocaman bir madalyan var gerçi: şehadet! tüm şehitlerimize rahmet olsun, selam olsun.
 • jandarma kıdemli başçavuş mehmet çapar
  jandarma başçavuş erdinç aydın
  jandarma binbaşı arslan kulaksız
  jandarma kıdemli başçavuş zafer çalışkan

  erdinç abi işten eve dönerken markete su almaya uğramıştı. iki tane beş litre su almışken evinin önünde sırtından vuruldu. eşinin gözü önünde vuruldu. hastahanede şehit oldu. 2 çocuğu vardı. biri 4 yaşında. törende ortalıkta dolaşıp babasının tim arabasının aynısı olan trafik arabasına binmeye çalışıyordu çünkü olan bitenden haberi yoktu.

  ihbar geldi mehmet abi tim ile intikal etti köye. terörle mücadele kanununda yazan hükmü gerçekleştirdi. dur ihtarında bulundu. orada değildim ama erin söylediğine göre tek el ateş etmişti karşı taraf. mermi kalbine isabet etti. şehit oldu. bir kızı ve bir oğlu vardı.

  arslan abi görev yaptığı yerde bulunan halk tarafından sevilirdi. neşeli ve babacandı. eşiyle arabada giderken lastiği patladı. durunca arkadan takip eden teröristler tarafından kurşunlandı. eşini korumak için üstüne siper oldu. korudu. eşinin yanında şehit oldu. bir kızı bir oğlu vardı.

  zafer abi kızını okuldan alıp eve bırakmış ve görevine dönmüştü. karakola girerken karakola roketli ve kanaslı saldırı oldu. ağır yaralandı. hastahanede şehit oldu. iki çocuğu vardı.

  yüzlerini unutmadım. isimleri masamın köşesinde duruyor. hepsi abimdi.
 • gaffar okkan
  mekanı cennet olsun.
  allah herkesi memleketini ve milletini senin kadar sevenlerden eylesin güzel insan.
 • emre yıldırım. sürekli gülerdi. güzel top oynardı. 4 yıl hem çalıştı hem okudu. yüksek lisans yaptı sonrasında. fakir ailesinin tek umuduydu. afyonda cephanelik patlamasaydı akademisyen olacaktı. kısa dönem askerliğinin ilk haftasıydı. oda arkadaşımdı. biz msnde eğlenirken o gece gündüz çalıştı. acemi askerlere iş olsun diye cephanelik temizletmeye kalktılar. atatürkçü adamdı. naaşını taner yıldız mezara indirdi. ben bir daha o kadar güler yüzlü adam tanımadım. belki hala dolaşıyordur çark caddesinde ayrıldığımız yerde. belki hala uzun çarşıda sıcak simit yiyordur.
 • (bkz: eren bülbül)
 • (bkz: mustafa fehmi kubilay)
  katilinin torununu herkes tanıyor.
 • şehit piyade teğmen emre as
  sözde barış sürecinde teröristler tarafında keskin nişancı silahıyla şehit edildi. medya o zaman barış sürecinin ne kadar faydalı olduğunu, türkiye'de artık terör diye bir şeyin kalmadığını söylemekle meşguldü ve şehit haberini arada geçiştirdiler.

  bir de şehit piyade er sefter taş
  bu çocuk kilis'te nöbetten kaçırıldı. 1 sene sonra ışid yakma videosunu yayınladı. yok dediler görüntüler sahte, bilgisayar ortamında yapılmış. olaydan 11 ay sonra olması lazım genel kurmay öldü diye sitesinde yayınladı. ardından da şehit dediler. bu videonun yayıldığı esnada bir tane devlet görevlisi bir açıklama yapmadı. en çok zoruma giden de mecliste bu çocuğu dile getiren kişi hdp millet vekiliydi. aynı olay ürdünlü pilotun başına geldi. devlet başkanı yurtdışı gezisinden döndü. ülkede ohal ilan etti. geçen gün olur ya elime hesap sorma fırsatı geçer diye aklımda canlı tutmak babında videoyu tekrar izledim. yemin ederim ağlama krizine girdim.

  genç yaşta toprağa giren bu ve bunun gibi binlerce vatan evladımızın kanları kimin elindeyse aynı acıyı çekmelerini diliyorum.