• yüzbaşı alper kocaman
  • diyarbakır sur kahramanı uzman çavuş selçuk paker
  • p.er bayram şenol 21 ağustos 1993 sultantop baskınında şehit olmuş yiğit askerimiz ışıklar içinde uyusun
  • şehit tümgeneral aydoğan aydın
    şehit yarbay songül yakut

31 mayıs 2017'de şırnak'taki helikopter kazasında şehit olan asil türk subayları.

mustafa kemal'in askerleri.
    kahraman jandarmanın yiğit aslanları.

bugün şehadet yıl dönümleri.

ruhları şad olsun!
  • (bkz: fethi sekin)
  • şehit polis serdal şakir

1 mayısta gaziantep emniyet müdürlüğüne yapılan bombalı araç saldırısında şehit olmuştu. önlemler alınsaydı şu an hayatta olacaktı ailesi çocukları ile. mekânı cennet olsun.
  • 1 eylül 2015 ığdır şehidi olgun kurbanoglu, huzur içinde uyu güzel insan.
  • şehit deniz piyade yüzbaşı celaleddin özdemir

hayatımda gerçek manada verdiğim ilk selama vesile olmuştur. evi bizim çaprazımızdaki apartmanda imiş şehadet haberinden sonra öğrendik.

aynı gece iş çıkışı kendi evime dönerken ailesi ile yaşadığı apartmanı gördüm. başka bir şehit özel kuvvetçi oğuz türüdü'nün adının verildiği apartman. önündeki arabalar çekilip taziye çadırı kurulmuş, büyükçe bir türk bayrağı asılmıştı ve koca apartmanda ışığı yanan tek bir daire vardı. onun evi.

döndüm ve kanını kattığı o bayrağa 1 dakika boyunca selam durdum. başımda ne şapka vardı ne başka bir şey ama o nizami bir selamda çok gönülden gelen bir selamdı.

ertesi gün üstünde olmayan haklarımıza helal olsun derken aslında onun bize hakkını helal etmesi gerektiğini düşündüm.

sonrası tıpkı hakan evrenselin güneydoğudan öyküler kitabında yazan "tören" hikayesinin finalindeki gibi

"tören bitti" dedim kendi kendime. bir tören daha bitti. onun yanına biraz daha yaklaştığımı hissederek ayrıldım oradan. o'nu ve bir aileyi daha, yediğinden, içtiğinden ve aldığı nefesten dahi tad almayan bir şehît ailesini daha, ardımda bırakarak ayrıldım.
  • yarbay ali tatar.
    sistematik karalama operasyonu sonucu şehit düşmüştür.
hesabın var mı? giriş yap