şükela:  tümü | bugün soru sor
  • herhangi bir şehre güzel diyebilmek için o şehirde aranan detaylardır ve sıklıkla subjektiftir.

benim için; sevdiğim insanların yaşadığı şehir, denizi olan şehir ve sanata değer veren şehir güzeldir.
  • (bkz: deniz)
  • çevre düzenlemeleri ve ışıklandırmalardır
  • gülen insandır.
    bir kafeye girip sipariş ettiğin şeyi getirdiğinde afiyet olsun diyen insandır.
    yol veren, yolunu kestiğinde suç sende bile olsa özür dileyen insandır.
    yol sorunca bak orası güzel ama şuraya da kesin git diye öneren insandır.

gerçekten bir şehri bitiren uyuz insanları oluyor genelde. *
  • insanıdır en başta.

ben ne şehirler gördüm, içinde insan yok. yani var da, ben inanmıyorum. onlar insan olduklarını iddia ediyorlar.
  • anılardır. bazı şehirler-yerler olur önünden geçmek, karayolu tabelasında adını okumak istemezsin. bazı şehirlere de koşa koşa her fırsat olduğunda gider o anıları tekrar yaşarsın.
  • bazı sokaklarının denize, bazılarının ise sevilen insanların evine çıkması, güler yüzlü mahalle esnafı, anlamlı duvar yazıları, sevgi arsızı kedi köpekler, özenle korunmuş eski yapıların yanında yer alan ve ahengi bozmayan modern binalar, sokak müzisyenleri, müdavimi olabileceğiniz kafeler, barlar. bol ağaç, yeşillik, park, bahçe ve huzurla yürüyen, kitap okuyan, dinlenen halk.
  • gece hayatıdır. gece 10'da tüm mekanları kapanacaksa, iş çıkışı eş dostla kahve içemeyeceksek tüküreyim öyle şehre.
  • çekilebilir kılacak tek bir kişidir. bu kişi kendimizsek ne mutlu *
  • aşk