• özellikle türklere has olduğunu düşündüğüm selam verme şekli. mana ve anlam veremesemde devamlı maruz kaldığım..
  • bir diğer versiyonu arkasından yavaşça gidip kornaya abanmaktır.

nice gençler telef oldu be.
  • içinde bulunduğum arabada, dayımın enişteme yaptığı selamlama şeklini aklıma getirip kahkaha attırandır. adam altına edecekti neredeyse. neden yaparsınız bunu, ne geçiyor elinize. eniştem ve ''şu anda altıma sıçıyorum'' ifadesi...

ayrıca;

(bkz: mükemmel tespit)

(bkz: yaran başlıklar)
  • bana bir kere yapılmış olan hareket "napıyon lan mal mısın" dedim, arkadaş çıktı. türklere özgü galiba.
  • arabam olsun bu da dahil tüm pislikleri içine alan hareket dalgasıdır.
  • yalnizca bu guzel ulkede gerceklestigini ciddi anlamda dusundugum hareket.
  • bulunduğum çevrede günde en az 10 kez maruz kaldığım selam verme şekli. bir müddet sonra bayaa can sıkıcı olabiliyor. hayır kelli felli sizli bizli olduğumuz gayet ciddi adamlardan bu hareketin seri halde gelmesi düşündürücü.
    sanırım milletçe benliğimize işliyor
  • türklere has değil ortadoğu'ya hastır. zamanında yabancı bir memlekette devamlı alışveriş yaptığım ırak'lı bir bakkal da bunu bana yapmış, yaptıktan sonra da camdan kafasını çıkarıp "selam abbi" demiştir.
  • kucukken annemin bir arkadasinin kocasi, sirf bu "saka"ci tavri yuzunden omur boyu vicdan azabiyla yasamakla cezalandirilmisti.
    evet, selam vermeye calistigi arkadasi tekerlekli sandalyeye mahkum olmustu.
  • tehlikeli, ancak bana bir o kadar samimi ve sıcak gelen, gülümseyip benim de selam vermeme neden olan hareket. tehlikeli çünkü hareketi yapan kontrolü kaybedip kaza yapabilir. selam verilen kişi korkup bir yere atlayarak/düşerek zarar görebilir. bunları dikkate alırsak yapılmaması ama başımıza gelmişse hafif bir gülümseme ile ( sevildiğimizi bilerek ) karşılık verilmesi gereklidir.
hesabın var mı? giriş yap