şükela:  tümü | bugün soru sor
 • chp'li bakan mehmet moğultay ve seyfi oktay'dır. görevde kaldıkları sadece bir yıllık sürede 5.000 chp'liyi savcı ve hakim olarak atamışlardı.

  üstelik bunu bir de itiraf etmişlerdi.

  https://www.yenisafak.com/…-mogultay-ve-oktay-22617
  https://www.memurlar.net/…ri-mi-alacagim-dedim.html

  mehmet moğultay bir de pişkin pişkin

  "evet, hükümetten sınavlı beş bin kişilik kadro çıkarttım. bu kadroları örgütüme vermeyip de milliyetçilere mi verseydim? seyfi oktay ve benim dönemimde de iki bin hakim aldık. bu aldığımız kadrolar, ileride yeşerecek demokrat insanlardır. yaptığım suçsa işlemeye devam edeceğim. ben yılmayacağım, bu makamı da terketmeyeceğim" diyerek suçunu da itiraf etmişti.

  aydınlık gazetesi'nde 2014'te çıkan habere göreyse akp 13 yılda toplam 6 bin savcı-hakim atamış.

  https://www.aydinlik.com.tr/…i-akp-doneminde-atandi

  "`bunlar kadrolaşıyorlar bunlar kendi adamlarını alıyorlar`" derken akp'nin 13 yılda istihdam ettiği hakim savcı sayısını bir yılda istihdam edip, bir de alenen çıkıp "evet chp'lileri aldım, dindarları milliyetçileri mi alsaydım" diye açıktan suçunu itiraf etmesine ses çıkarmamak, görmezden gelmek, ölü taklidi yapmak da bir tuhaf.

  bugün chp iktidar olursa ilk yıldan 10 bin savcı hakim atayacağını, buralarda da bir tek kadroyu bile chp'li olmayan kimseye vermeyeceğini herkes biliyor. ama alenen liyakat taraftarıymış gibi tiyatro oynanıyor. ayıp be, chp işte tam da bu yalancı zihniyet yüzünden asla iktidar olamayacak.
 • (bkz: lord eddard stark)
  (bkz: fetocu furki)

  (bkz: bir siktir git dedirten büllükbaşı zırvaları)
  (bkz: engelle)

  edit: "bir yılda 5000 chp'liyi hakim savcı atayan bakan" olarak başlık açıp lord eddard stark hesabından entry girmek hemen ardından kopyala yapıp silip diğer hesabından bu başlığa yapıştırmak.* ilahi furkan!
 • türkiye'de her hükümet kadrolaşma derdinde ne yazık ki. keşke memurlar apolitik olabilse ve hakedenler belli yerlere gelebilse. kpss ilk çıktığında biraz umutlanmıştım açıkçası, artık o da tarihe karışıyor yavaş yavaş.

  edito: aaaa ilk entry i kimin yazdığına bakmamışım, yazmayın artık bu yeter furkiye.
 • sesli güldürdün piç bakınızı vermek istediğim başlık.

  ülke son 10 yılda kadrolaşma konusunda nirvanalara ulaşmış durumda. bunlar gelmiş hangi mevzuları konuşuyor.
  sen bizi güldürdün allah seni kadrolaştırsın emi!

  edit: lan furki sen akp sayesinde yerleşmişsin biz bir şey diyor muyuz sana!
  ya da diyorum bak dinle... ''salak ilk entry lord eddard stark olarak açılmıştı. ne ara öteki nicke geçtin''...
 • (bkz: bak şurdan siktir git)

  ulan bunlar iyice azıttı amk 30 yıllık chp liyim kendi belediyelerimizde bile mazlumuz amk bırak yargıda kadrolaşmak.

  olayın gerçeği şudur ki o dönem ki her dönem olduğu gibi aleviler başta olmak üzere sol tabanda okuma oranı bariz yüksektir.

  haliyle çok sayıda insan yani sosyal demokrat aile çocuğu bu sınavın yazılısını kazansa da şimdi olduğu gibi mülakatını geçemez.

  seyfi oktay ve moğultay dönemleri ise yazılı sınavı hakkıyla kazananlar önündeki engeli kaldırmıştır sadece.

  bak sikik kardeşim şimdi ise özellikle avukatlıktan geçiş yapacaksan hangi özelliklere göre alınıyorsun bir araştır derim sana önceki dönemlere laf atmadan!