şükela:  tümü | bugün
 • sözü ve müziği sezen aksu'ya ait olan yeni yıldız tilbe şarkısı.

  ben seni bilirim, gerisi boş laf.
  kimsen kim, ne isen nesin.
  öderim bedelini madem öyleyse,
  anlarım in misin cins misin?

  bir seni bir beni tanırım ancak,
  gerisi vız gelir
  yanarsak biz yanarız,
  bir oğlan bir kız gelir

  sevdim, o kadar işte nokta
  umurumdaydı sanki çok da
  aşk dedim dahası mı var aşk dedim
  nedense memleket şokta

  bir seni bir beni tanırım ancak
  gerisi vız gelir
  yanarsak biz yanarız
  bir oğlan bir kız gelir

  gördüm sevenleri ayırdılar
  harcadılar birini birine ağlattılar
  sevdim günahını sevabını sevdim
  muhabbetimiz alemin dilini yorar

  bir seni bir beni tanırım ancak
  gerisi vız gelir
  yanarsak biz yanarız,
  bir oğlan bir kız gelir

  https://www.youtube.com/watch?v=1bdywimeumo
 • 3 ocak 2018 sezen aksu yıldız tilbe buluşması hadisesinin ilk meyvesi denebilecek şarkı.
 • aynı zamanda serpil çakmaklı'nın 2000 çıkışlı üçüncü albümü ve albüme adını veren şarkısı.
 • sezen aksu'nun son dönem şarkılarıyla birebir aynı matematikte yapılmış olan şarkı. sözler aynı formül, şarkının trafiği (giriş - nakarat - yükseliş - nakarata dönüş) aynı formül... maalesef bu buluşma yarattığı heyecan kadar büyük bir ürün veremeyecek muhtemelen, çok geç barıştılar. çünkü bu iki taraftan biri müziğe karşı aynı heyecanı duymuyor artık.
 • sezen aksu'nun yıldız tilbe'ye barışma hediyesinin ilk partı olan pop şarkı. bu buluşmadan rakılık şarkı çıkması gerekirken olana bakar mısın?
  barışmasalardı birbirleri yüzünden daha iyi şarkı yapıyorlardı.
 • bence sezen aslında yıldız'ı affetmedi bu şarkının başka bir açıklaması yok. sen daha yeni ihanetten geri kalan gibi bir şarkı ortaya koymuşken geceler aysız arzular arsız demiş bir kadına yanarsak yanarız bir
  oğlan bir kız gelir diye avam bir şarkı verirsen ben bunda kötü niyet ararım. zaten yıldız gitti barışmaya bu bile kıllanmak için geçerli sebep. slow bir şarkı daha alacakmış, o da böyle çıkarsa iyice emin olacağım. kaldı ki ortak bir şarkı hazırlayıp düet yapmak varken neden şarkı alınıyor?

  bir de şöyle bir durum daha var sezen genellikle kendi sesine gidecek şarkılar yapıyor istisnalar haricinde, sezene ait olan o nasıl anlatsam geniş tarz yıldız'ın sesine gitmemiş. yıldız insanın içine çöken ritmlerin insanı.

  gerçekten gece gece sinirlendim ya. siz gönül işlerinden besleniyorsunuz. hayatınızda size ilham verecek bir olay yoksa zorlamayın çok rica ediyorum. ayrı ayrı güzelsiniz ayrı ayrı yeriniz farklı. bırakın insanlar sizi efsane olarak hatırlasın sonradan çok bozdular diye değil.

  arz ederim.

  90lar pop severi ally.
 • altyapısı klasik yıldız tilbe tarzına göre hafif eğreti dursa da genel olarak çok hoş bir şarkı. şahsen üst üste defalarca dinliyorum. olumsuz yönden söylemiyorum ama sözlerini sezen aksu'nun yazdığına inanmak biraz zor. herhalde hem duygusal hem de vuruculuk açısından beklentimizi fazla yükselttiğimiz için bu güzel işe, "neden mükemmel olmamış" diye burun kıvırıyoruz. kendi tarzlarında iki mükemmel isim ortak iş yapınca bu risk hep oluyor müzikte.

  bir de eklemeden geçmek istemiyorum, "gördüm sevenleri ayırdılar / harcadılar birini birine ağlattılar / sevdim günahını sevabını sevdim
  / muhabbetimiz alemin dilini yorar" kısmı bir tek düşüncem'den (namı diğer kafam hafif dumanlı) koparılıp alınmış gibi vokal açısından.
 • tilbe - aksu birlikteliğinden 90’lar şarkılarının gücünde bir iş beklemek en baştan yanlış olurdu.
  bu beklentinin dışında, (birkaç söze itiraz dışında) gayet sevdim. tertemiz şarkı.
 • sezen, gülben ergen'e bundan 3 kat daha iyi şarkılar vermişti dedirten şarkı.
 • yıldız tilbe nin son albümü.bu albüme de adını veren bir seni tanırım ın yanısıra hele bir dokun hele bir yan şarkısı da sezen e aittir ve şarkının sonlarına doğru back vokal yapmayı da ihmal etmez.