• sezen aksu'nun son dönem şarkılarıyla birebir aynı matematikte yapılmış olan şarkı. sözler aynı formül, şarkının trafiği (giriş - nakarat - yükseliş - nakarata dönüş) aynı formül... maalesef bu buluşma yarattığı heyecan kadar büyük bir ürün veremeyecek muhtemelen, çok geç barıştılar. çünkü bu iki taraftan biri müziğe karşı aynı heyecanı duymuyor artık.
  • sezen aksu'nun yıldız tilbe'ye barışma hediyesinin ilk partı olan pop şarkı. bu buluşmadan rakılık şarkı çıkması gerekirken olana bakar mısın?
    barışmasalardı birbirleri yüzünden daha iyi şarkı yapıyorlardı.
  • bence sezen aslında yıldız'ı affetmedi bu şarkının başka bir açıklaması yok. sen daha yeni ihanetten geri kalan gibi bir şarkı ortaya koymuşken geceler aysız arzular arsız demiş bir kadına yanarsak yanarız bir
    oğlan bir kız gelir diye avam bir şarkı verirsen ben bunda kötü niyet ararım. zaten yıldız gitti barışmaya bu bile kıllanmak için geçerli sebep. slow bir şarkı daha alacakmış, o da böyle çıkarsa iyice emin olacağım. kaldı ki ortak bir şarkı hazırlayıp düet yapmak varken neden şarkı alınıyor?

bir de şöyle bir durum daha var sezen genellikle kendi sesine gidecek şarkılar yapıyor istisnalar haricinde, sezene ait olan o nasıl anlatsam geniş tarz yıldız'ın sesine gitmemiş. yıldız insanın içine çöken ritmlerin insanı.

gerçekten gece gece sinirlendim ya. siz gönül işlerinden besleniyorsunuz. hayatınızda size ilham verecek bir olay yoksa zorlamayın çok rica ediyorum. ayrı ayrı güzelsiniz ayrı ayrı yeriniz farklı. bırakın insanlar sizi efsane olarak hatırlasın sonradan çok bozdular diye değil.

arz ederim.

90lar pop severi ally.
  • sezen, gülben ergen'e bundan 3 kat daha iyi şarkılar vermişti dedirten şarkı.
  • aynı zamanda serpil çakmaklı'nın 2000 çıkışlı üçüncü albümü ve albüme adını veren şarkısı.
  • sözü ve müziği sezen aksu'ya ait olan yeni yıldız tilbe şarkısı.

ben seni bilirim, gerisi boş laf.
    kimsen kim, ne isen nesin.
    öderim bedelini madem öyleyse,
    anlarım in misin cins misin?

bir seni bir beni tanırım ancak,
    gerisi vız gelir
    yanarsak biz yanarız,
    bir oğlan bir kız gelir

sevdim, o kadar işte nokta
    umurumdaydı sanki çok da
    aşk dedim dahası mı var aşk dedim
    nedense memleket şokta

bir seni bir beni tanırım ancak
    gerisi vız gelir
    yanarsak biz yanarız
    bir oğlan bir kız gelir

gördüm sevenleri ayırdılar
    harcadılar birini birine ağlattılar
    sevdim günahını sevabını sevdim
    muhabbetimiz alemin dilini yorar

bir seni bir beni tanırım ancak
    gerisi vız gelir
    yanarsak biz yanarız,
    bir oğlan bir kız gelir

https://www.youtube.com/watch?v=1bdywimeumo
  • şarkı o kadar kötü ki ozan çolakoğlu bile kurtaramamış.

bu arada artık nasıl bir kriz yaşandıysa şarkının ilk düzenlemesini yapan batu çaldıran'a ait olan versiyonu her yerlerden kaldırılmış.
    daha sonradan ozan'a gidilmiş, sanki kötü malzemelerden harikalar yaratabilecekmiş gibi. onun düzenlemesi bana daha kötü geldi mesela, daha soğuk ve mekanik bir hale getirmiş şarkıyı.
  • açık konuşmak gerekirse ozan çolakoğlu versiyonu güzel olan şarkı.
  • yıldız tilbe nin son albümü.bu albüme de adını veren bir seni tanırım ın yanısıra hele bir dokun hele bir yan şarkısı da sezen e aittir ve şarkının sonlarına doğru back vokal yapmayı da ihmal etmez.
  • tilbe - aksu birlikteliğinden 90’lar şarkılarının gücünde bir iş beklemek en baştan yanlış olurdu.
    bu beklentinin dışında, (birkaç söze itiraz dışında) gayet sevdim. tertemiz şarkı.
hesabın var mı? giriş yap