şükela:  tümü | bugün
 • zeynep oral'ın metris askeri cezaevi'nde 1982-1986 yılları arasında birkaç ay hariç aralıksız hükümsüz tutuklu olarak yatmış olan reha isvan ile yaptığı söyleşilerden mürekkep kitabı. çocukluğumda okuduğumda üzerimde derin izler bırakmış etkileyici bir eserdir.
 • sakin'in ilk albümü hayat'ın 4 numarası. ve tabii sözleri:

  bomboş bir yarın, önü açık, ucu kaçık
  kalk, çek git, bul,
  neyi desen, nasıl desen
  sürüldüğüm yaz, yapıp eder, tabi eder
  yatsam mırıldansam, soluk bir karakterken

  bir yaz eğlencesi oldun
  her yanı neşe doldurdun
  sen küçük kız bize alkış tut
  hayat batırırken

  benzim deniz, açık sularda
  uyandıran bir ses, niye var
  sonra uçtum, açık düzlüklerden
  düştüm kendim, benim adım perişan
 • sakinin albumunde favori sarkim olmasinin yaninda nedense hep mor ve otesinin gul kendine albumunden kacmis hissi yaratiyor. cok saf, cok masum, ferah ve neseli bir sarki.
 • indie sound'una en fazla yaklasabilmis sakin sarkisi. bu tarzda hem turkce hem de nadide bir ornek cikarabilmek herkesin harci degil. girisi, sozleri, solosu, bagimsiz muzik yapisina birebir oturmakta. dinlemesi de bir o kadar zevkli.
 • onurr denen beyefendiyi boğazlama sebebi şarkı. lan sen grup kurmuşsun, dünyanın en duru albümünü yapmışsın -bir ses de o duru şarkılardan biri olmuş-, sonra? sonra parlak gri şişme mont ve kötü türkçe pop. lan bari kaliteli türkçe pop'a gönül verseydin aq. neyse, sinirlenmeyeceğim diyorum ama 24 yıllık hayatımın en büyük sinir sebeplerinden biri bu.
  (bkz: yazıklar olsun)