• (bkz: geist)
  • had.

ve tabii ki onu bilmesi.

haddi olsun ve onu bilsin yeter. başka da bir şey istemem. bende de olsun, ben de bileyim. karşılıklı olunca ilişki tadından yenmez ve krallar gibi yaşanır bence.
  • *1.82 üstü boy
    *en az üniversite mezunu
    *sol siyasi görüş
    *32 yaş üstü hiç evlenmemiş
    *hayvanları çoook seven*

agahagashgaa kimse kalmadı ki amaa.
    hahahaahh
  • yasam enerjisi
  • kapı testinden geçmelidir, gerisi olmasa da katlanılır.

kapı testi önemli.

testin izahı

testin uygulaması

not: tabi artık merkezi kilitsiz araba da kalmadı, testi de güncellemek lazım.
  • olması
  • instagram'ında tanımadığı yüzlerce takipçisinin olmaması mesela. hayatında bir erkek olduğu halde, arkadaş ayağına erkeklerle iletişimde belli bir mesafeyi aşmaması. sürekli başka erkeklerle diyalog halinde olup "sadece arkadaşım yeaaağ?" gibi kerizlerin bile yemediği bahaneler üretmemesi. çevresinde "ha" dediği an onu duvardan duvara çarpa çarpa sevişecek erkek bulundurmaması.

hayatında bir erkek varsa ona karşı sorumlu olduğunu bilmesi. "ay hayatımın merkezine koyamam" gibi sikko, kimin ne şekilde uydurduğu belli olmayan ve aynı zamanda ilişkinin bütün ciddiyetini sikip atan, ilişkiyi fuckbuddy'den halliceye indirgeyen, karşısındakine sövmekten beter eden gibi cümleler kurmak yerine; ilişki ne şekilde devam ederse etsin, sonu ne olursa olsun -ki hiçbir zaman sonunun ne olacağını ne kadar sevsek de bilemiyoruz, hayatındaki adamı hayatının merkezine koyması.

şefkatli, ilgili olması mesela. karşısındakine bir kanka, bir arkadaş gibi değil sevdiği insan, hayatındaki en önemli erkekmiş gibi yaklaşması. ona seksüel arzular beslediğini gizlememesi, onu güçlü hissettirmesi, yalnız hissettirmemesi, her an, her ne olursa olsun arkasında bir kadın olduğunu bilmesini sağlaması.

sevgili olmak sadece beraber gülüp eğlenmek, vakit buldukça sevişmek, ortamlarda fotoğraf çektirip sağa sola benim sevgilim var demek değildir. biriyle karşılıklı "sevgi" hissedildiğinde oluşan bir terimdir sevgililik aslında. dolayısıyla iyi gününde de, kötü gününde de, tartışırken de, mutluyken de, yataktayken de, insan içindeyken de karşında güçlü, seni isteyen, seni düşünen, senin bir diğer yarınmış gibi davranan biri olmalı. bunun adına sevgililik denmeli. aksi halde sonu bile bile hüsrana gidiyor, arkana dönüp baktığında sadece yaşamış olduğun ancak kendine itiraf edemediğin gerçekleri fark ederek harcadığın zaman görüyor, kendine acıyorsun.

zeki olması, güzel olması gibi sikko göreceli kavramları yazmıyorum. zira bana göre geri zekalı olan biri, bir başkasına göre zeki bulunabilir. benimle mizah anlayışı uyuşmayan biri, bir başkasıyla kahkahalara boğulabilir. benim harika bulduğum bir kadın, bir başkası için sıradan olabilir. o yüzden görsellik, sadece kişinin karşısındakini nasıl gördüğü, ne bulduğu ile ilgili.

lakin, insanların birbirini iç çamaşırı değiştirir gibi değiştirdiği, günde 8-10 kişiyle flört edip, ertesi gün aynı kişilerle tekrar iletişimde olma gereği hissetmediği, birbirlerine kullanılmış tuvalet kağıdı muamelesi yapmaktan çekinmediği ve kimsenin bunu yadırgamadığı ve bütün bunların günümüz ilişkilerinin doğalına yansıdığı düşünüldüğünde "sevgilide olması gerekenler" asla olması gerektiği gibi olmuyor. biri eski sevgilisini unutamamış, biri sosyal medyada ilgi orospuluğu yapıyor, diğeri karşısındakinin ne kadar kazandığına bakıyor, bir diğeri sosyal statü abazanı, öteki mesleğine göre adam seçiyor, bir başkası ondan inip ona binmek istiyor "düzenli ilişkilerin insanı değil"...

maalesef ortalık bok çukuru. seviyorum dediğim kadından ayrılınca bile dönüp baktığımda ne kadar iğrenç biri olduğunu dışarıdan gözlemleme fırsatı buldum. bazı şeyleri hayatımızın içindeyken anlayamıyoruz ancak uzaktan objektif bir şekilde incelediğimizde maalesef tiksinç noktalar ortaya çıkabiliyor.

kimle ne bok yiyorsanız yiyin ama karşınızdakine köpek muamelesi yapmayın.
  • olması
  • güler yüz
hesabın var mı? giriş yap