şükela:  tümü | bugün
 • mart 2006da metisten çıkmış fatih özgüvenin öykü kitabı. sakin bir algıdan damıtılanlar, şeylerin arasındaki şeylerin öyküleri...
 • içinde 13 öykü varmış;
  penguen masalı
  akıllı şey
  büyük yeşillik
  arkasındaki hayal
  gürol'un annesi
  seyahatte ve ölümde
  öteki adres
  doğum
  kader müziği
  asansördeki
  hayvanların âlemi
  boğaziçi cinayetleri
  bir şey oldu

  http://www.metiskitap.com/…catalog/book.asp?id=1929
 • içinde karanlığa gizlenmiş, ıslak ve tehlikeli bir canlı yaşayan bir kabuk gibi bu kitap. kabuk olsun hatta bu kitabın adı. kapağında da beyaz değil siyah giyinmiş minimalist bir dekor olsun.
 • windows 10 yüklememin bana bildirdiği durumdur.
 • 3 kelime 10 harfle tüm hayatımı özetlemeyi başaran; gelmiş geçmiş en tırt, en uyduruk tespit cümlesi..

  üstüne üstlük sonuna bir de belli belirsiz, varla yok arası bir soru işareti (?) konmuşsa buyurun cenaze namazına..! çünkü ne olup bittiğini anlamamak bir yana, herhangi bir şeyin olup olmadığından bile emin değilim demektir..

  emin değil, ama kıllanıyor.. çünkü hayatın akışında eldeki veriler ve mutad eğilimlerle uyuşmayan tuhaf dalgalanmalar var..

  "bir şey oldu (?)"

  fakat ne olduğunu bilmiyor işte.. kabaran dalgaları ve beklenmedik durgunlukları önceden fark etse de sebebini sezemiyor.. gözlerini kısıp, sütliman denizde birden bire peydahlanarak üzerine üzerine gelen dev dalgaları izliyor.. veya elinde yelkenin ipi, yalın ayak bir sandalın üstünde ve ayakta, okyanusun ortasında, daha düne kadar tatlı tatlı eserken kesiliveren o rüzgarın gelmesi gereken istikamete bakıyor.. ama yine gözler kısık.. çok dikkatli.. kartal bakışlı..

  "bir şey oldu (?)"

  evet, bir şey oldu salak..!
  bir şey oldu..

  geldin gidiyorsun, hala: "bir şey oldu (?)"