şükela:  tümü | bugün
  • az önce, chopin dinlerken penceremden aleyna tilki müziği girdiğinde ilk başta "hay mk, bu ne ya, dinlediğiniz şarkıya koyayım." şeklinde içsel bir tepki verdikten sonra müziğin aslında o kadar da kötü olmadığını fark etmem sonucunda yaptığım tespittir.

kişinin, avamın ilgilendiği ile ilgilenerek kendini onların seviyesine inmiş gibi göstermemek için aldığı bir dürtüdür, diye düşünüyorum.
  • bir süre sonra alışkanlık haline gelen bir davranıştır.
  • bazen sergilediğim davranış.
    kendime göre dünyanın en haklı insanı olduğum için bana normal geliyor.
    mesela sırf popüler diye zamanında lost izlemedim
    leyla ile mecnun izlemedim
    la casa de papel izlemedim.

sonrasında popüleritesini kaybettiği zamanlarda lost izledim ve 1 sezon dayanabildim.

bilmiyorum galiba yüne haklıyım.
  • mainstream peşinde koşmamaktır. herkesin zevki kendine göre değişmekle birlikte popüler kültüre teslim olmak da doğru değil.
  • izlediği,dinlediği,okuduğu,gördüğü her ne ise kendine ve belki çevresindeki kendine benzeyen bir kaç kişiye özel olmasını isteyen insanların nefretidir.

iki yönü vardır.

birincisi bahsedilen ne ise çoktan popüler olmuş ve artık kişi tarafından takip edilme eşiğini çoktan aşmıştır.bu tarz insan çok kaybeder.çoğu trendi belki de trend olma özelliğini kaybettikten sonra gündemine alır.bu seferde uzun bir uzay uykusuna yatmış ve uyanmış gibi konuları takip eder.

ikincisi ise herkesten önce güzel bir konu yakalamış,günlerce saatlerce aklında şu düşünce döner durur.

“lütfen kimse keşfetmesin”

ben işte bu ikinci cenahtayım.bu bir hastalık bence
  • temelinde, popüler olan şeyin kalitesizlik yatıyorsa normaldir. toplumsal anlamda şöyle bir tespitim var, bunu da her yerde söylüyorum; ülkemizde popüler olan kişilere baktığımızda skandal ve goygoy dışında hiçbir katkıları yok. toplumun ilgisini de her daim "sansasyonel" şeyler çekiyor. bir kişinin ya da olayın magazinsel değerine bakılıyor. bilimsel, kültürel, felsefik, edebi ve sanatsal değeri yüksek olan şeyler çoğu kişinin umrunda değil zaten bu tip yönlerde gelişememizin nedeni de bu.

dolayısıyla bu topraklarda popülerite ve kalite ters orantılı işlemekte...
  • var böyle bir şey. örnek:
    (bkz: babala tv)
    (bkz: oğuzhan uğur)

ayrıca (bkz: oğuzhan uğur'un komik olmaması)
  • sadece popüler olduğu için beğenmekle aynı şeydir.