• olursa çok güzel olur ama genelde elde patlayan durumdur. ya olmaz ya da çok geç gerçekleşir, zerre hevesin kalmamıştır. hem ne der canım oğuz atay "...acaba iyi bir şey olacak mı? hayır, dedim kendime. iyi şeyler birdenbire olur; bu kadar bekletmez insanı."
  • bir gün mutlaka olacak olanı çağırmaktır. o yüzden bir şeyi çok isterken, etraflıca düşünün sözlük arkadaşlarım. kıyamam sonra.
  • bazen hayata olan bagliliginizi arttirir. bazen de hayatla olan tum baglarinizi koparir.
  • bir çeşit murphy kuralına geçiş sağlayan istektir.

--- spoiler ---

"beklemekte olduğun şey, ancak onu beklemeyi unuttuğunda gerçekleşir.
    bu, evrenin sen bakarken soyunamıyorum deme şeklidir
    --- spoiler ---
  • bir şeye sahip olmak istiyorsan ya da bir şeyin gerçekleşmesini istiyorsan 'o'nu gerçekten isteyeceksin. bunun azı çoğu olmaz. istemekse 'o'na ulaşmak için emek vermektir. hem isteyip hem de oturup bekliyorsan, sadece beklersin. sonunda olur ya da olmaz, bu senin şansına kalmış eğer şansa bırakmak istiyorsan... çok istedin, emek verdin gerçekleşmedi diyelim hayal kırıklığı yaşarsın ama gerekiyorsa bunu göze alacaksın. ne o öyle hem çok isteyeceksin hem de hiç bir şey yapmayacaksın. çok istemekle az istemek arasında ki ironiyi anlamayanlar beklentilerinin tutsağı olurlar.
  • ilginç bir şekilde çok ama çok ( dikkat çok değil) istendiğinde gerçekleşir o dilek. artık evrene gönderdiğimiz elektrikten midir , kuantum denen karın ağrısından mıdır bilemedim.
  • soğukkanlılığınızı kaybetmeyi beraberinde getirir.
  • gerçekleştikten sonra sizi rüyada hissettirecek olandır.
  • o şeye sahip olmaktan uzaklaşmaktır. ne kadar isteyip üstüne giderseniz o kadar itiyorsunuz, o kadar uzaklaşıyorsunuz. yel eser, su akar, bir şeyler olur o size yaklaşır. siz durun.
hesabın var mı? giriş yap