• evrenin 'sen bakarken soyunamıyorum' deme şeklidir. ölümüne istediğin şey için 'olmasa da olur' dediğin an istediğin şey olur. o saatten sonra da küçük çaplı sinir krizleriyle 'şimdi de ben istemiyorum lan' diye evrene gereksiz yere artistlik yapar ellerin bomboş mal gibi 'lan geç olmuş güç olmamış neye artistlendim ki ben ' diye kalırsın. ama heves işte; bitince bitiyor.
  • " isteklerimiz hep iç içe geçtiğinden, hayat karmaşasında bir mutluluğun, onu gerektiren arzuyla tam olarak çakıştığı pek enderdir. "

(bkz: marcel proust)
    (bkz: çiçek açmış genç kızların gölgesinde)
  • "bu evrenin sen bakarken soyunamiyorim demesidir." şeklinde açıklamıştı secret belgeselindeki ılık sesli amca.
  • anlayış da bunlardan birisidir.

birisi, size karşı çok anlayışsız olabilir.sizi haksız yere sürekli eleştirebilir. siz çok sabırlı olabilirsiniz. gün gelir artık anlayış ve empati beklentinizi kaybeder, karşıdakine nötr olursunuz ya da kırıcı cümleler kurarsınız. karşıdakine ise birdenbire bir aydınlanma gelir. "ya canım kusura bakma, ben de çok üstüne geldim. aslında öyle kötü olmadığını düşünüyorum ama bazen yanlış düşünceler geliyor aklıma." gibi bir cümle duyabilirsiniz. lakin, ancak vazgeçince gelen diğer şeyler gibi bu özeleştiri de umrunuzda olmaz.

sakın ola gardınızı tekrar indirmeyin. kimseye gereğinden çok kıymet vermeyin.
  • 'hatırlamaya çalışmayı bırakınca hatırlamak' örneğinin uygun olabileceği durum.
  • "dünya peşinde koştuğun sürece dünya senin padişahındır, ondan yüz çevirince sen ona sultan olursun."

harakani
  • en çok iş bulma sürecinde yaşandığına inanırım. üç yerle görüşürsün, ikisinden bir ay iki ay ses çıkmaz. işe girersin o cevap gelmeyen iki yerden süreç olumlu sonuçlandı gel başla diye ararlar.
  • (bkz: murphy kanunları)

bunun en güzel cevabını vermiştir zaten
  • çok istediğin zaman olmamıştır, vaz geçersin, için soğur. sonra hiç ummadığın bir anda olduğunu görürsün ama artık anlamı kalmamıştır. kaçırılan fırsat gibi bir his yaratır, tam da değil ... tarifi zor.

tercümesi;
    birisinden hoşlanırsın, ilgilenmeye ilgini göstermeye başlarsın ama umduğun karşılığı görmediğini fark edersin. zaman geçer, bu arada takıntı haline getirmediğin için ilgin azalmaya başlar ... ... ... ve biter.
    senin tarafında konu kapanmıştır, bir süre sonra karşındaki kişi anlamını kaybeder. derken bir gün ondan gördüğün ilginç bir davranış ile ilgisini fark edersin, karşındakinin aklına daha yeni gelmişsindir ya da cesaretini yeni toplamıştır. ama senin tarafında ilgi namına hiç bir şey kalmamıştır. tuhaf hissedersin, ne düşüneceğini bilemezsin, hiç bir şey yapamazsın ...

geçmiş olsun, kötü zamanlama *.
  • bazen de hiç vazgeçmezsin.
hesabın var mı? giriş yap