• üretimin birkaç şekli olabildiği gibi bu şekillere şemallere uygun üretim yöntemleri de mevcuttur.mesela zihinsel üretimin destekleyicisi yaratıcılık ve soyut düşünmeyken, ayni üretimlerde bu el becerisine ve azme bağlanır.birşeyler üretememek serzenişi asli olarak bu iki fonksiyonun nedimsizliğine ve verimsizliğine bağlanır, hatta ben bağlıyorum anasını satıyım..
  • (bkz: düşünmek) nakdi sermayeye ihtiyaç duyulmadan yapılabilenindendir.
  • sebebi, düşüncenin yanı sıra ekonomiden veya yetersizliklerden veya da uygunsuz malzemelerden de kaynaklanabilir. bir şeyler üretilmek istenir ancak üretilen şeyle karşılığında elde edilen şey birbirine yetmeyebilir. bu yüzden de üretimin devamı getirilemeyebilinir.

örneğin sebze yetiştirip satmak istersiniz; yetiştirmek için gereken malzeme, efor, ekim alanı gibi zımbırtıları ayarlarsınız. sonra bir bakarsınız tohumlardan bir ürün elde edilemiyor nedense.

veya bir fikir geliştirirsiniz, ancak bunu ortaya çıkarmak için gerekenler boyunuzu aşmaya başlar ve ortaya bir ürün çıkartmak fikri bulmaktan daha zor olur.

daha da fenası, üretmek istediğiniz şeyin bileşenlerine erişememek veya alamamaktan da üretilemeyebilir.

(bkz: eski başlıkların tozunu almak)
    (bkz: eski başlıkları hortlatma timi)
  • klasik türk aile bireylerine sahipseniz yaratıcılıktan yoksun şekilde yetişirsiniz. sizde de pek bir iş yoksa yaratıcı üretim pek mümkün olmamakta. üzücü bir durum ama yine de şartları zorlamak gerek. kim bilir neyden ne çıkacağını.
  • dogum sancisi.
  • yaraticilik yoksunluguda olabilir.
  • bu durum illa ki cag hastaligi depresyon sirasinda ya$anir.cikinca da kendinizi tutamaz nerden ne urteteceginizi $a$irir,deli danalar gibi her$eye saldirirsniz.ama yok eger normal bir insansaniz ve uretemiyorsaniz hayat $artlarina bagli olarak odunluk katsayiniz yuksek degerlere tekabul etmektedir.
hesabın var mı? giriş yap