şükela:  tümü | bugün
 • cesur insanlar.

  ama beni kaygılandıran şunlardır ki

  yavşak türk medyası, durumu sadece gezi parkı'ndaki ağaçlara indirgemeyi büyük ölçüde başarmıştır.

  hak ve özgürlüklerin tanınmasını sadece ailenizin küçük çocuğu görünümünde olursanız yargı kararını tanıyarak kabul etmiştir. işin aslında tv ekranlarında görüyoruz ki kimse iğrenç zihniyete dur dememiştir, diyememiştir.

  türkiye'de seçim sisteminin tamamı kontrol edilmediği sürece zan içinde kalabilecekleri tehlikesi geçerlidir.

  (bkz: oyları kimin verdiği değil kimin saydığı önemlidir)

  edit: başlığı açan silip gitmiş.
 • çalıştıgım okulda dindarından, ateistine her çeşit ögretmen "beni yanılttı bu yeni nesil, çok umutlandırdı; çocuklarımın geleceklerine dair inançlarımı tazeledi" diyorsa, evet degişti, baya baya şey degişti hem de bu ülkede.

  severim ben o direnişçileri. sagolsunlar hem de varolsunlar.
 • bu basligi acma ihtiyaci duyulduysa,, demek ki gercekten biseyler degismeye baslamis. sevindirici.
 • zannetmemektedir. gerçekten bir şeyleri değiştirmiştir. mesela insanlar artık yandaş medya organlarına güvenmiyor. bir valinin, bir belediye başkanının ve birkaç sanatçının aslında ne kadar boş beyinli olabileceğini gördüler. türk halkının istendiğinde tek yürek olabileceğini gördüler. bazı iş adamlarının taraf olmaktan kaçarak taraflarını belli ettiğini, bazılarının ise devlet zorbalığından korkmadığını gördüler.

  devletin polisinin halka değil iktidara çalıştığını, bazı devlet adamlarının televizyonlarda ya da internet ortamında koskoca bir milleti tehdit edebileceğini gördü. aslında değişime dair örnek gösterilecek çok şey var, ama benim için en önemlisi şu; halkı aşağılayan, onları küçük gören, aptal yerine koyan zihniyetteki devlet adamlarının dokunulmazlıkları sarsıldı, gerek öfkeyle gerekse mizahla bazen çok ağır sözlerle de olsa halkın gözü önünde sapına kadar eleştirildi. ve gündemi ne kadar takip etsem de gözümden kaçan bazı olayları gördüm, öğrendim bu eylem sayesinde. ve çoğu kişi de devletin yediği naneleri görmüş, bilmiş oldu.

  eylem biter ya da bitmez ama şu bir gerçek ki her şeye gözlerini kapatıp öyle yaşayan insanları saymazsak 7'den 70'e herkes bu ülkede bir şeylerin yanlış olduğunu gördü ve bunların değişebileceğine dair bir umut ışığı oluştu kalbimizde.

  eğer değişimden kastınız % 10 barajı, hükümetin değişmesi falan ise o, halkın sokağa dökülmesiyle hemen olmaz ama insanlarımız bilinçlendikçe ben o günlerin de geleceğine inanıyorum.
 • "fikir bir virüs, bir parazit gibidir.çok bulaşıcıdır.ufacık bir fikir çok büyük bir hale gelebilir.büyüyerek seni ifade edebilir ya da yok edebilir."(bkz: inception)
  bir şeyler değişti, receb'in yumuşamasından belli.
 • sesini duyurmuş, koyun olmamış insandır. ülkesi için milleti için çabalamıştır. hala bir şeyler olmuyorsa bi grup amelenin baskın rejime hala mal gibi destek vermesinden kaynaklanıyordur.
 • bu ülkede yaşanmaz lafını değiştirmişlerdir.
  geleceğe dair güzel hayalleri yeniden kurdurmaya başlamışlardır.
  direnmeyi öğrenmişlerdir.
  sokakta yürürken neredeyse birbirinin yüzüne tıslardı istanbullular, şimdi herkes birbirine gülümsüyor.
  insanlar birbirini dinlemeyi öğrendi.
  politikanın sağdan soldan çok daha fazlası olduğunu, herkesin demokrasi direnişinin bir parçası olabileceğini öğretti.
  fedakarlık, yardımseverlik, cesaret nedir şimdi öğrendik.
  “ayyy” falan diye konuşan kızlar var ya, “bir gaz yiyorum, bir gaz yiyorum” diyor. bu toplum gençlerine güvenmeyi öğrendi.
  anne babalarımız bize korkmayın demeyi öğrendi.

  siz sanıyor musunuz ki bu direniş sadece her zamankinden uzun süren bir eylem, kararlı bir aktivizm...

  bu direniş bizim toplumsal devrimimizdir. bu bu direniş bizim geleceğimizdir, barıştır, ve çok daha güzel olacak yarınlarımızın ilk günüdür.
 • çok şeyleri değiştirmişlerdir. geri dönüp baktıklarında tarih bu değiştirenleri ve değişmedi ki değişmedi ki diyenleri bize net gösterecektir.

  başbakanın suratı değişti hiçbir şey değişmediyse.
 • sosyal bir devrimi başarıya ulaştırmış direnişçilerdir. kendi içlerindeki devrimi gerçekleştirmiş direnişçilerdir. artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak!
hesabın var mı? giriş yap