şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir şişe carlsberg biranın markette 9 lira olması durumudur. her geçen sene önceki seneyi aratır oldu. 2002 yılındaki alkol fiyatlarına bakıp ağlıyorum şu an 9 liralık biramı içip...

(bkz: bir biranın 4 tl olması)
    (bkz: bir şişe biranın aslında olması gereken fiyatı)
  • şişesini 2 liraya içiyorum. üstelik market biralarını s.ker atar.
    (bkz: evde bira yapımı)
  • anadolu efes grubuna karşı başlattığım kişisel boykottan ötürü beni ilgilendirmeyen fiyattır. barda, cafede falan mecburen söylüyoruz ama efes almayacağım için bakkal fiyatı beni ilgilendirmiyor. evde yapınız efendim, halkın cebinde ki paraya göz dikenler kazanmasın.
  • az önce 8,25 tl'den 4 adet aldığım carlsberg'dir.

9 tl nerden çıktı aga baya bildiğin bu fiyattan aldım. 0,75 kuruş oynuyor senin aldığın yer ile. istersen bana sipariş ver kargo ile sana 8,25'den alayım yollayım bizim karşıdaki tekelden. haaa kargoyu alıcı öder bu arada. *

geyik bir yana kapağın altından 1/2, 1/4 gibi bedavaların çıktığı günlerden bu günlere geldik işte. hatta tuborg'un şişesinin üstünde fıstık eşantiyonu ile satıldığı günler mazide kaldı anıyoruz böyle işte mal mal.

dışarda bira içerken biramız bitince etrafta kapak arardık 1/2 bulunca kavga bile ederdik tatlı tatlı. hey gidi günler hey.

4 biraya 33 tl vermek bildiğin hamallık yevmiyesi arkadaş...
  • mekanda bira olmuş 25 kağıt. en vasat yerde bile 20 kağıt. dışarıda takılan biriyseniz haliniz yaman.

evde yaptığınızı sırtınızda taşıyacak haliniz yok.
  • zamanında 2 şişe alınırken şimdi 1 tane alabilmek işte budur arkadaşlar büyümek.
  • carlsberg bilmiyorum ama izmir karşıyakada bugün denk geldim efes 5 tl.

import biralar genelde daha pahalıdır. hollanda'da amstel , heineken , bavaria , gulpener ve diğer yerel grosmarketlerin markaları yada aldi deki markalar ucuzken tanesi 25 cent* ile 80 cent arası , diğer import japon ,ispanyol vs biraları daha pahalıdır.
    şurda mesela 6lı paket karma fiyatı https://www.ah.nl/…orld-of-beers-geschenkverpakking

şurda da hollanda birasi amstel'in 1 krat yani 33 lük kasa fiyatı https://www.ah.nl/…duct/wi2722/amstel-pilsener-krat

büdüt : imla
  • yıllar sonra bu başlığa bakıldığında "o zamanlar üzüldüğümüz fiyatlar bunlar mıymış?" demeyeceğimizi umduğum, ama bu yönde pek de bir beklentimin kalmadığı durum.