• alkole bakış açımız "kapasitemizi zorlamak" olmamalı ya.
    güzel bir şekilde 2 bardak iç, mantarını kapat. gününe, gecene devam et.
    alkol almak için koca bir geceyi mahvediyor insanlar. alkol böyle bir şey değil.
    akşam masaya oturup saat 2 ye kadar içmenin mantığı nedir biri bana anlatabilir mi?
    kalabalık ortamlarda mümkün ama tek başına bu denli alkol alan biri sorunludur.
  • eskiden şirincenin 1.5 litrelik şarap şişeleri vardı. şişeleri de böyle bi garip tombul zeytinyağı şişeleri gibiydi. fiyatını hatırlamıyorum ama baya ucuzdu ve o fiyata göre gayet gideri vardı. en sevdiğim aktivitelerdendi 2-3 şişe alıp arkadaşlarla sabaha kadar içmek veya tek şişeyi film izleyerek veya bilgisayar başında oyalanarak içip o şarap sarhoşluğunun verdiği mayhoş pamuksu hissiyatla uyuyakalmak. şimdi ne o kadar zamanım var oturup içecek ne de öyle arkadaşlarım var bütün gece litrelerce şarapları oturup saatlerce, sabahlara kadar içebileceğim. sanırım bu özetle yaş almak veya yaşlanmak oluyor. zaten artık kırmızı şaraptan da zevk alamaz oldum nedense şarap içeceksem beyaz şarap içer oldum. nedenini de bilmiyorum, belki ben kırmızı şarabın en leşiyle özleştirdim kendimi şimdi bu gavur ellerde öylesini bulmanın imkanı yok veya benim için kırmızı şarabı içmenin adabı öyleydi başka türlüsünün zevki yok. bilemiyorum sevgili sözlük ve suserlar. fakat genç arkadaşlara tavsiyem gençken, arkadaşlarınızla geçirebileceğiniz bol vaktiniz ve geceleriniz varken alın en ucuzundan bol bol şarap için birlikte dudaklarınız morarıncaya kadar. hele bide böyle kendinizce müzik yapma şeyleriniz varsa filan oh ne ala. siktirin edin ülkenin ve yaşamın sizi üzen detaylarını o anla mutlu olun ve yaşayın çünkü o an asla geri gelmeyecek.
  • şarap içmeyi, bir şişe içmeyi falan bir üstünlük göstergesi olarak asla görmüyorum ancak bir şişe %12-13 alkol barındıran 750 ml sıvıyı içip nasıl hastanelik olunur merak da ediyorum.

tanım: gayet normal bir orandır. daha azı çakır konuma bile az getirir.
  • rakıyı keyifliysem içerim, birayı arkadaşlarla geyik çevirirken. tekilayı uçmak için içerim, viskiyi zengin göstermek için. martiniyi içkiler hakkında bilgim var artistliğini yapmak için içerim, baileysi tadını sevdiğim için. safariyi hafif diye içerim, absinthi ağır diye. malibuyu rahatlamak için içerim, boğmayı dağıtmak için. votkayı kızlarla içerim, cini içecek başka bir şey bulamadığımda..

ama ne zaman ki efkarlıysam, sevgilim terkettiyse, babam ağzıma ettiyse, arkadaşım kazık attıysa, sınav götüme kazık çaktıysa, hüzün kalbimi ağırlaştırdıysa, gözlerim ağlamamak için yandıysa;
    o zaman gider bir şişe şarap alırım. şarap beni içer, ben şarabı içerim.
    efkarlı gecelerde bir şişe şarabı tek geçerim.
    sabaha kadar içerim.
    içerim.
    iç..
  • bir şişeden az içiliyor mu?
  • standart 750ml sarap sisesi icin normal boyda 4 kadeh demektir. ki bu da hayyam ekolunden giden bendenize kirmizi icin konusuyorum bir yudum gibi bir seydir.

beyaz olan cok icilmez nitekim kusma refleksi olusturabilir toleransi yuksegin biraz altinda kimseler icin. fakat sarabimiz kirmiziysa hele hele kavakliderenin selection rediyse birak bi siseyi uc sise icebilirsiniz kanimca.

sarap dogasi itibariyle raki votka cin gibi diger sert alkollerin verdigi sarhosluk hissini hic bir zaman veremez fakat bunyeyi rahatlatip ve cakirkeyfin dibini buldurur. yumusak ickilerden olup bira gibi gaz ve midede sislinlik yapip surekli tuvalete de goturmez.

sarap kutsaldir. insana ictikce ilham verir. ruh halinize gore durumunuzu iyiye yada kotuye goturme olasiligi yuksektir. rakiya kiyasla bunu direk degil yavas yavas yapar. farkina vara vara gidersiniz gitmek istediginiz yere.

dilegim pek cok kimse icin olan fakat benim icin pek bir anlam ifade etmeyen kutsal kitaplarda sozu edildigi gibi bu kutsal suyun musluklardan su yerine akmasidir.

(bkz: in vino veritas)
  • kadeh sayısıyla değil de ‘bir şişe’ olarak belirtildiğinden aklıma gece sahil kenarında, direkt şişeyi kafaya dikerek içme eylemini getiren başlık.

kadeh sayısıyla belirtilince sizi gayet klas hissettiren bir içki olan şarap şişe sayma kıvamına gelince ‘homeless’ hissettirir.
  • final haftasında çalışmaya çalışmaktan sıkılıp, sikerler finalini dedikten sonra son iki saatte gerçekleştirdiğim eylem. şimdi sıra çok temiz bir uyku çekmekte.
  • bir başına, çakırkeyifliktir.
    iki kişiyle, paylaşmaktır, aşktır, arkadaşlıktır...
    üç kişiyle, tadı damağında kalmaktır.
    dört kişiyle, kısa kalmaktır...
hesabın var mı? giriş yap