• ankara bahçelievler famous denen mekanda gerçekleşen olaydır.
    bir facebook grubu vasıtasıyla haberim olan bu olaydan ankarada olan olmayan herkesin bilgisinin olmasını istiyorum ve yorumu sizlere bırakıyorum.

olay
    kanıt
    tinypic açamayanlar için olay
    tinypic açamayanlar için kanıt

ekleme: paylaştığım linklere bakmaya üşenenler için burada (#62474023) gerekli açıklamayı yaptım. su menüde 14 lira yazmıyor, haftasonları su fiyatı alkol fiyatına sabitlenip menüde gördüğünüzden fazla fiyat alıyorlarmış, kapiş?

ekleme 2: hala mekana gidiyorsun, fiyatlarını biliyorsun ne tatava yapıyorsun diyenler var. bu kadar gerizekalı olmak için ne yapıyorsunuz anlamıyorum, menüde örneğin 4 lira yazıyorsa hesap 14 lira geliyor haftasonu böyle diyor mekan. bunun neyini anlamıyorsunuz? yukarıda parantez içinde verdiğim entryde yazdığım gibi bu işin kanununa aykırı, olayda başından beri menüde 14 lira olan bir su yok. öyle olsa saçma derecede pahalı mekan deyip geçerdim, başlık açmazdım.

4 satır yazıyı okuyamayıp yorum yapıyorsunuz sadece başlığa bakıp. yapma kardeşim, senin o anlamsız entrylerin başlığa şeref vermeden de yaşayabiliriz. hatta her şey daha güzel olur emin ol.

adam sadece gelip başlığa bakıyor ve sıradan bir "beymen'de 975 liraya satılan mayo" durumu var sanıyor. çünkü neden? iki satır okuyup olayı anlarsa eksilir. hemen de müthiş yorumunu yapıştırıyor bir de okumadığı olay hakkında, bilirkişi ya paşam yazmazsa dayanamaz.

ekleme 3: olayın kahramanı geldi, bir de onun ağzından dinliyoruz #62475827
  • birader neyi linç edeceğinizi şaşırdınız amk yerinde.

suyu pahalı satıyomuş. ee? gitme mekana, içme suyu. ne zırlıyon?
  • burada önemli bir olay var, fotoğraflara bakmayanlar için:

normalde ve menüde su 14 lira değil ama haftasonu diğer içeceklerin fiyatını en düşük bira fiyatına sabitliyorlarmış. bunu da menüye minicik bir not olarak yazmışlar. hesap gelince fark etmişler bu saçmalığı.

olay ve mekan tamamen saçma zaten ama suyu 14 lira görüp istemek diye bir durum yok. sonrasında fark ediliyor.
  • su bulamıyorsanız "gordon cin" için.. nerdeyse aynı para.
  • bana bir anımı hatırlattı. zamanın birinde bir restoranta gittik. menüde fiyat yazmıyor. ben de o ne kadar bu ne kadar soruyorum. garson bir süre sonra;
    "beyefendi burası tahtakale değil ama" dedi :)

ben de sen kimsin terbiyesiz herif ben senin maaşın kadar her ay hesap ödüyorum. sen buraya fiyatları yazmayınca ben sormaktan mı çekineceğim? ya buraya fiyatları yazacaksın ya da tek tek tek cevap vereceksin sorduklarıma dedim.

adam gitti sonra müdürü geldi. kusura bakmayın hatalı davranmışlar, ben yardımcı olayım dedi. ben de gerek yok menünün fotoğrafıyla birlikte yarın sizi şikayet ediyorum. ürünlerinin fiyatını görülebilir şekilde belirtmek yasal zorunluluktur dedim ve gittim. sonra üşenmedim gerçekten şikayet de ettim.

demem o ki gençler hangi mekana giderseniz gidin. sipariş vermeden önce menü isteyin. yoksa fiyatları tek tek saydırın. bu ayıp değildir. eziklik hiç değildir.

rahat olun.

edit: arkadaslar yukarıdaki hikayede geçen kelimeleri birebir aktardım. ne garip insan sürekli değişiyor, olgunlaşıyor ve kendine kızabiliyor. ibareyi değiştirmek istedim o yüzden editliyorum.

bana o lafı eden garson arkadaşa "senin maaşın kadar her ay hesap ödüyorum" demem tamamen görgüsüzlüktür ve ayıptır. şu an aynı olayı yaşasam bu kelimeleri kullanmazdım. bilmenizi isterim.
  • okuma yazması olmayan bazı kişilerce paylaştığım görüntüler okunmadan gitme mekana zuahaha diye eleştirilen olay.

menüde su 14 lira değil arkadaşım, haftasonları suyun fiyatı alkol fiyatına sabitleniyormuş ve menüde de dipte küçücük bir yazıyla belirtilmiş bu durum.

tüketicinin korunması hakkında kanun işletme sahibinin "bak kardeşim aşağıya yazdık işte görseydin" deme hakkını elinden alıyor, bu yazıların belli bir font büyüklüğü olmalı. kaldı ki bu konuda genel işlem şartlarından, haksız şartlardan da bahsedilir. öyle 14 liraysa alma kardeşim hohoho olayı değil olay.
  • saat 00.50'ye kadar bir içkiyle oturulmuş olması daha büyük rezalettir.
  • isterse 50 lira ister. zorla mı satıyorlar o suyu sana?

pahalı olduğunu düşünüyorsan bir daha gitmezsin bu kadar basit.

mekan da haftasonuna özel normal içeklerin 14 lira olarak belirtildiği bir menü kullanmalı. kimse küçük notlara dikkat etmek zorunda değil. kredi mi kullanıyoruz, kasko mu yaptırıyoruz. alt tarafı oturup 2 içecek içeceğiz.
  • bu gibi mekanları ayakta tutanlar yine sizin gibi enayiler. kusura bakmayın.

4 lira verince de bir rahatlama gelmiş.

ohh miss
  • zorla satmak değildir. satıcı bedeli belirler, tüketici canı isterse alır. ayrıca;

(bkz: hamama giren terler)
hesabın var mı? giriş yap