şükela:  tümü | bugün
  • yıllarca edindiğim tecrübelere dayanarak bir sokağın varoş, medeniyetsiz insanlarla dolu olduğunu anlamanın basit bir yöntemini söyleyeyim size. eğer kiralık ya da satılık bir ev arıyorsanız, yerleşeceğiniz sokak hakkında hiçbir fikriniz yoksa, gidipte sağda solda sormanıza gerek yok. bunu anlamanın çok basit bir yöntemi var.

playstation salonu.
    internet kafe.
    kahvehane,
    oto tamircisi,
    tekstil atölyesi
    berber.

bunlar keywordlerimiz, en az 1 tanesinden başlayarak sokağın kaçıncı derece varoş, medeniyetsiz bir sokak olduğunu anlayabilirsiniz.

mesela playstation salonu tek başına varsa, 4. dereceden varoş bir sokaktasınız. bunlardan en az 2 tanesi bir aradaysa, 3. derece varoş bir sokaktır.

hepsinin bir arada olduğu sokak ise 1. derece varoş bir sokaktır. allah yadımcınız olsun.

bunlara ek olarak bir de üstüne dernek varsa işte o zaman sıçtınız. dünya'da eşi benzeri görülmemiş bir kültür şoku yaşayacaksınız.

edit: arkadaşlar bu yazdıklarımı laf olsun diye yazmadım, kulağınıza küpe olsun, ben bu ortamda yıllarca yaşadım, bu bahsettiğim sokakta, aracınızdan dolayı park kavgası çıkacak, yazın kapının önünde bağıra bağıra gece yarısına kadar konuşan insanlar olacak, evden çıkarken kapınızın önünde oturan ve size yer vermeyen tipler olacak, her gün çöp kavgası çıkacak, insanlar bağıra bağıra konuşacaklar, sokak bu cahillerin eğitimsiz piçleriyle dolu olacak, aracınızın her gün bir yeri çizilecek. sürekli sokakta saçma sapan kavgalar çıkacak, berberin, playstation salonunun önünde iq seviyesi 10-20 arası değişkenlik gösteren neandertaller olacak. yanınızda kız varsa hayvan gibi size bakacaklar, arabanıza bakacaklar.
  • kadıköy'deki sokakların yarısının varoş olduğunu öğrendiğimiz cosmogirl testi.
  • yer: bağcılar. mekan: bizim sokak. sene: 2005. ilgili kişiler: ben, ingiliz müdürüm ve müdürümün eşi.

şirketten müdürüm ve eşiyle birlikte yola çıktık, önce kıyafetlerimi almak için bizim eve uğrayacağız, ardından atatürk havaalanına gideceğiz. istikamet ise londra. müdürün arabasını ben kullanıyorum, havam bin beş yüz. sanki pilotum emenike. altı üstü beleşten şoförlük yapıyorum adama. neyse.

bizim sokağa girdik, sokağın hemen girişinde asfaltın üstünde halı yıkıyor birkaç abla. eyvah dedim seyreyle gürültüyü. durun daha bitmedi. yakınlarda kurban bayramıydı galiba, amcanın biri koyun kellesi ütüyor 20 kiloluk yağ tenekesi içinde. koku bütün sokağı sarmış. hala bitmedi. birkaç dakika içinde birkaç mahalle kadını çocuk yüzünden birbirine girdi. müdürüm ve eşi neler oluyor nereye geldik lan biz diye birbirlerine bakıyor, yerin dibine giriyorum ben diğer taraftan. hızlıca eve girdim, onlar da geldiler bizim eve. evimize ilk kez ecnebi milletten biri gelmiş. annemle babam ingilizcenin i'sini bilmiyorlar, müdürüm ve eşi ise çatpat türkçe konuşuyorlar filan. karşılıklı bir şeyler konuşuyorlar, konuşmaya çalışıyorlar ama ne anlatmaya çalıştıklarını zerre umursamıyorum. benim aklım az önce denk geldiğim manzarada...

allahtan müdürüm de eşi de son derece kibar insanlardı da, yol boyunca tek bir kelime bile etmediler daha sonra. kabus gibiydi lan.
  • gece 10dan sonra o mahalleye gidin. sokaklar bomboşsa bir sik olmaz oradan.
  • boylu boyunca asılmış camasirlar.
    çöp konteynirinin dolup taşması.
    sokakta oynayayan çocukların giyimlerinin kötü ve kufurbaz olmaları.
    eski püskü hurda arabalar.
    mahallede oturup milleti izleyen 40 yaş üstü teyzeler.
    sevgililer veya sokakta oturan bir erkek bir kiz gördüklerinde sapık sapık bakmaları veya sözlü şekilde aşağılayıcı konuşmaları,15 yaşında çocuk evlendirmek bunlar icin normal lakin bir erkegin bir kızla flörtleşmesi ayip.

lan aynı bizim mahalle he bu. (üzgünüm)
  • çöp ulan çöp. başka bir kritere gerek yok. diğerlerinin hepsi standart mahalle esnafı, onlar da olmasın diyen siteden ev bakacak.
  • insandan korkan sokak hayvanlari (comarlar haric).
  • sokakta dükkan varsa varoştur.
  • sokakta çekirdek çitleyip dedikodu yapan kadınlar varsa dünyadaki en varoş sokakta olabilirsiniz.