şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iki ayyaş diyenlerin sırf oy için türkiye cumhuriyeti'nin kurucusu anafartalar komutanı başkomutan mareşal gazi mustafa kemal atatürk'ü övmesinden daha tuhaf olmayan olaydır.

  veya filistin savunup israil ile ilişkileri düzeltmekten...
  veya rus uçağını düşürüp rusya'dan özür dilemekten...
  veya oy için 10 sene önce liberallere, 5 sene önce kürtlere, şimdi de milliyetçilere yamanmaktan...

  yazsak bitmez amk. yüzsüz herifler.
 • ısrarla yapılması gereken müthiş bir eylemdir.

  yobazlara övsün, gericilere övsün, çomarlara övsün.

  yeterki başka solculara övmesin.

  bende kürek var. gelir bana överse ağzının ortasına eklerim o küreği.

  bu arada konuyu açan arkadaşa da (bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
  görev tanımı gereği tabi. yoksa inan sana değil kastım.
 • yaklaşan tehlikeye karşı bir şekilde birleşmeye çalışan kesimin yaptığı eylemdir.

  troll bir başlığın olduğu her halinden belli olsa da cevap veremeden duramadım. ülkesinin bölünmesini ve daha kötüye gitmesini istemeyen insanların umut bağladığı partiye oy verme düşüncesi kadar daha doğal bir şey olamaz. yarınlarımızı birilerinin eline bırakmadan özgürce yaşamak için tek çatı altında birleşmemiz gerekiyor. her şey boka batarken oturup izlemekle yetinmek olmaz. vakit eylem vaktidir ve bunu en demokratik hakkımız olan sandıkta göstererek yapacağız.
 • caresiz hissetmekten oturudur. kurtlerle anlasmaya bir turlu yanasamayan asiri milliyetci solcular icin iyi parti'nin potansiyel olarak gorulmesinden oturudur. sozlukte gordugum kadariyla iyi parti'nin ciddi ciddi "ataturkcu" oldugunu dusunen bircok insan vardir. ataturkculugun veya kemalizm'in son yillarda iclerinin ne kadar bosaltildigi gerceginden de yola cikarak, gunumuzde tayyip erdogan'i bile ataturkcu olarak degerlendirmek olasi bir duruma gelmistir. iyi parti'nin veya meral aksaner'in ataturkcu oldugunu dusunmek, kendisinin seriati protesto eden toplulugu gordugunde "kahrolsun seriat dedikleri gunu hayatimdan cikarmak isterim" demesi (bkz1) (bkz2), islam hukukunu devreye sokmak icin firsat kollamasi gibi bilgiler isiginda absurtlukten baska hicbir sey degildir.

  kafasi oldukca karisan lakin cahillik konusundaki inatciligindan oturu bu sefer yeni bir parti'nin "buyuk oyunu bozacagini" dusunen turkiye'de "solcu" veya "halkci" oldugunu iddia eden kitlenin artik kendi kabugunu kirmasi, kendi kendini, sansasyonellikten uzak tutup, medyaya karsi her daim supheci olup, akli dengesi yerinde olan bir toplum icin bilimsel dusunce yonune dogru hareket etmesi elzemdir.

  bu isin sagi solu pek kalmadi. once kendi cahilligimizi kabul edecegiz (bkz: socrates), buradan baslamazsak sagdan da soldan da her taraftan bu millete tecavuz etmeye devam ederler.
 • çaresizliktir.
  iyi parti işlerine gelmeyen ilk icraatını yaptığında ya da beklenen etkiyi gösteremediği ilk anda "bu faşist zihniyetli çomarların peşinden gidilir mi, ben size dememiş miydim" diyecek olan topluluktur. ama bu topluluğa solcu demek de sol'a ihanettir.
  bahsi geçen topluluk solcu değil; evrimini çöller ya da karasal iklim yerine tatlısulara göre geçirmiş olan çomarlardır.
 • insanımızı zamanında sağcı-solcu diye ayrıştırmış olanların daha sonraları türk-kürt-laz-çerkes-arnavut-yörük-tatar vb, sünni-alevi, müslüman-gavur diye de ayrıştırmış kişilerin ağlamasıdır. ağla akp'li ağla. sizleri daha çok ağlarken göreceğiz. sağı solu yok bu işin artık. sadece akp'liler ve biz varız!
 • çaresizliktir. tıpkı zamanında birçok anarşistin(devlet fikrine karşı olan kişi) oy kullanmaya çağırması gibi.
  bu ara da ak parti korkmasın iyi parti chpnın fln oylarını alır
  bir partinin oylarının düşmesi için partiyi destekleyenlerin sorgulayan eleştiren fikir yürütebilen bir topluluk olması lazımki fikrini değiştirebilsin.
 • bir solcunun hdp'ye oy vermesi kadar ironik olmayan durum. iyi parti'yi desteklemek sağ-sol meselesi değil vatan meselesidir. devir ideoloji kavgası yapma devri değildir. vatanını seven, türkiye cumhuriyeti'nin özüne dönmesini isteyen herkesin iyi parti'ye oy vermesi elzemdir. iyi parti türkiye'yi akp'den kurtaracak ve türkiye'yi eski güzel günlerine kavuşturacaktır.
 • sebebi vatansever olmasıdır, vatanseverliğinin etkisiyle gayet ortada olan ama görmek istemediği şeyleri görmezden gelmesinden ötürüdür. bu konuyla ilgili açıklayıcı bir giri;

  (bkz: #72208327)
 • ne yapacaktı? hocam siz sadece eleştirin. hiç ortaya çözüm önerisi sunmayın. galiba burhan kuzu idi, gezi olaylarında demişti: “ortada bir muhalefet sorunu olduğu belli. bu insanlar kendilerini kılıçdaroğlu ve bahçeli’nin temsil etmediğini düşünüyor.” insanlar artık anladı, solcu-sağcı olayı bugün için yok. restorasyon yapılana kadar da olmayacak. şu an olay atatürkçü-atatürkçü olmayan. atatürkçü cephe de bahçeli ya da kılıçtar ile olmuyor. en son chp, seyit rıza’yı andı mesela. insanlar da yeni alternatife yönleniyor. amerika seçimleri sonrası yapılan analiz gibi “insanlar trump’ı seçmedi, hillary’den kaçtı.” insanlar akşener’i seçmiyor, kılıçtaroğlu ve bahçeli’den kaçıyor. düze çıkınca tekrar eski defterler açılır ama şimdi değil