şükela:  tümü | bugün
 • muhtemelen sık sık vergi borçları silinir. erdem'li ve yılmaz futbolcuları her düştüğünde penaltı çalar. rakipleri kumpas davalarla yıpratılıp, mali ve psikolojik sorunlarla çökertilip, şampiyonculuklara ulaşır. başkanı 3452268423 trilyar taraftarımız iktidar partisine oy verdi deyip bedavadan stad kapmaya çalışır.

  en büyük efsaneleri mafyacılık oynar, ama dayak yer. gerçi yediği dayağın önemi yok zaten yattığı yerden milyon euroları cukkalar.

  yıldız futbolcuları yetenklerinden çok özel yaşamlarıyla, gazeteci dövmeleriyle, adamlıklarıyla, prim diye ağlamalarıyla gündem olur.

  hadi bunlar olur. endüstriyel futbolun,hukuksuz aşağılık düzenin eseridir der geçeriz.

  peki ya sucukçular?

  türkiye'nin dört bir yanında isyan ateşi yandığı bir direnişte birçok taraftarı olan hareket destan yazarken, bu sucukçular "biz hikimit yıkmık için sıkığı çıkmıdık, giri çikiliyırız" diye açıklma yapar mesela.

  onlar sadece bi şeylerden rahatsızmış gibi görünüp, bir "sucuk ekmeğe" satarlar ruhlarını.

  olur ya takım kötü gider. iki üç yıl şampiyonluk yarışından kopar. hiç sorun değil. futbol dışındaki her konuya adapte olabilecek bir organizmadır onlar. hemen futboldan hiç haberi yokmuş gibi tavır alabilirler. "aa. futbol mu? 22 adamın bir topun peşinden koştuğu saçma oyun?" ya da "abi maçı kazanınca benim cebime bi şey mi giriyor, parayı futbolcular cukkalıyor" olmadı "öyle maço ortamlarda nasıl duruyorlar anlayamıyorum, futbol dediğimiz şey erkek egemen kültürle biwqkşk..." gibi söylemlerle aslında hiç futbol sevmediklerini anlatmaya çalışırlar. bir anda operaya tiyatroya, sinemaya falan ilgi duymaya başlarlar. ülkede kültür seviyesi bir anda yükselir.

  ama gel gör ki, kazara yeniden takım başarılı olsun, bu iyi gün dostları ettikleri tüm küfürleri de yutarak, "en büyük başkan bizim başkan" diyemese de (henüz) sanki aradan geçen onca zaman futboldan hiç kopmamış gibi fanatizme bağlarlar.

  nerden baksan tutarsız nerden baksan ahmakça.

  özetle; hayal ürünü - gerçek üstü - kurgusal bir takım.
 • öyle bir koyar ki paragraflarca yazdırır. daha durun sezon sonu validenizle ciftlesecek fetöcü takım. ahah
 • tam bir emek hirsizi takimdir...
  lan saka bir yana, dumduz fikret orman aciklamasi basligi sandim amk.
 • hem de fransiz. hem de pkk'li, apo'nun takimi. feto'cu. ayni zamanda devletin en cok arka ciktigi takim. derin devletin de takimi. bi de uefa'da bile guclu lobisi var. lobici.

  karar verin anasini satayim. hepsi olamaz, birbiriyle celisenler var.
 • şikeci olduğu uluslar arası mahkemelerde kanıtlanmış adamlar burada kumpas dava diyor. zaten uefa, fifa, cas falan hepsi fetöcü. tarlayı sürmek de çukurova daki pamuk tarlasını anlatıyor.
  fener şikeci bir takımdan hükümet desteği ile mağdur takıma geçti.
  beşiktaş çarşı olsa da yönetimi hükümet yalakası
  galatasaray fetöcü karargahı
  var mı birbirlerinden farkı? bence yok.