şükela:  tümü | bugün
 • bire bir gerçekleştirdiğim eylem.
  her işine koştuğum, cenazelerinde, sevinçlerinde, iş kurmasında destek olduğum en iyi arkadaşlarımdan biri düğün gününe 3 gün kala en samimi arkadaşıma (ki kendi öz kuzeni olur) arattırıp davetiyemin kendisinde olduğunu ve getirmeyi unuttuğunu söylemeye zorladı. ulan 20 yıllık dostumun ses tonunu anlamazmıyım ben? kendi ayıbını kıramayacağımı bildiği kuzeniyle telafi etmek istiyor dedim.
  1 gün kala sms atıp düğüne gelip gelmeyeceğimi sorması, yemek düzeni için gerekli olduğunu yazması tuz biber oldu.
  gitmedim düğüne.
  2 hafta sonra olay aynen de düşündüğüm şekliyle patladı. selamı sabahı da kestim.
 • evlenen arkadaşın çok da s.kinde olmayacak eylemdir
 • kız değilim ama bende çok düğüne gitmedim.
  günümüz düğünlerinin azalarak bitmesi dileğiyle.
  gereksiz, göstermelik toplanma olayı. kan emici düğün salonu sahipleri ve fotoğrafçılarıyla arsız garsonların cirit attığı, kimsenin gercekten ve hiç eğlenemediği yüksek desibelli avam şarkıları. yemekli düğünlerde yemeklerin soğuk olması, eksik veya geç servis. aşırı kalabalık oluşu. karşılaştığın eş dost ile sağlıklı iletişim kuramama.. takı sıraları.. mesele para toplamaksa bunun başka yollarıda var. *
  benim tepkim topyekûn düğün anlayışına oldu sanırım.
  kimse gercekten mutlu olamıyor malesef. ne gelin ne damat ne aileleri ne de katılımcılar. herkes boynunun borcu sanıyor. bu böyle gitmez, gitmesin lütfen çünkü.
 • bir tepki olarak değil direkt gitmeme kararı alarak gitmiyorum. ayrıca aile üyeleri arasındaki düğünlere de çok gitmem.

  tabii ki onlar da biz gitmedik diye ölmüyor. gayet güzel.
 • eğer bu vakitten sonra hala "düğün yemeğimiz bilmem ne sarayında ücreti davetli ödüyor" davetiyesi gönderen olursa yapacağım şey.

  onca gürültüye eziyete katlanacağım, bir de kendi parası olmadığı halde her şeyin en iyisini hakettiğini düşünen beyzadelerin düğününe katılacağım.

  ben o paraya çok keyif yaparım, paramla eziyet çekçekmişim, peh!
 • bazen çok haklı bir eyleme dönüşebilir.

  birlikte çok şey paylaştığımız arkadaşımın düğününe bir ay kala karaköye kızkıza içmeye gittik. gittiğimiz mekanın sahipleriyle işim gereği tanışıyoruz ve sağolsunlar kendi işletmemmiş gibi karşılanıyorum. oturduk, içiyoruz, sohbet, muhabbet derken müstakbel eşi olacak hayvan sürekli telefonla taciz ediyor, video istiyor, fotoğraf istiyor. arkadaşım ise "ihihihi çok seviyo ya kıskanıyo yeaa, sahipleniyo beniiii" diyor.

  ilerleyen saatlerde durum "garsonlar bize ekmek çıkar mı diye masanızdan ayrılmıyor!!!! çabuk evine gidiyosun!!"a kadar geliyor. kız hala çoohseviyoyeaaa diyor. sonra bir bakıyoruz ki bu hayvan mekana gelmiş kızı yaka paça götürüyor.

  ben bu arkadaşımın düğününe gitmedim. kendisini uyardığım halde ilerde dayağını yiyip, küfrünü işiteceği bir adamla evlenmesini izleyemez, bunu kutlayamazdım. kendisi beni düğünden sonra bir kez aradı. açmadım. görüşmeyi de kestim. çünkü mallıkla aşk arasında çok ince bir çizgi var ve mallığa tahammülüm yok.
 • sen hiç düğün yaptın mı dangalak?

  efendilerden biri demiş ki davetiyeyi alamamış da paşam.

  500-1000 tane davetiye bastırıyorsun, o davetiyerli bi şekilde herkese dağıtmaya çalışıyorsun, evi badanayı, beyaz eşyayı kirayı hallederken, mobilya kurulumuyla ilgilneiyorsun, bunların üstüne perdeleri beğenmeyen kaynana ile halıya çemkiren baldız çıkınca iyice deliriyorsun, eşin görümcesiyle kavga ediyor.

  bunların üstüne sözde benim heryerde yanımda olan lavuk, sikimsonik davetiyeyi almadı diye, veya whatsapp dan smsle çağırıldı diye trip atıp gelmiyor.

  yerim tribini amk (bkz: sen gelme ulan ayı)

  bekar adam/kadın beyanıdır. evlilik olayını yaşamış insan siklemez gider. arar sorar da, birşeye ihtiyacın var mı diye?
 • bana yapılmış eylem. boşanana kadar arkadaşımla hiç konuşmadım. sebebi de altın fiyatlarının yükselmesiymiş, yeni öğrendim. keşke o zaman söyleseydi bana, öyle bir beklentim yoktu kendisinden.
 • bol miktarda pasif agresyon ve iletişimsizlik örnekleri içeren başlık. arkadaş dediğiniz adamın, düğününe ve cenazesine gitmeyecekseniz nereye gideceksiniz? varsa bir derdiniz konuşun, anlatın, çözün. konuşamadığınız adamları da zaten arkadaş edinmeyin.
 • lisedeki en yakın kız arkadaşımla üniv. başlayınca onun en iyi tarihi ben bilirim, ben tarihci olacağım vs. zırvaları yüzünden pek görüşmemeyi tercih etmiştim. arada bir arayıp, mesaj atardım. neyse gel zaman git zaman ben çok iyi bir iş buldum. çok iyi sosyal haklara sahibim. sürekli geziyorum vs. bu mesajlara cevap vermez oldu. ben de umursamadım pek. ama içten içe kudurduğunu ve o kpss, atanma gibi şeylerle uğrasırken benim tüm düzenimi kurmama sinir olduğunu biliyorum.

  kendisinin sosyal medya hesaplarının olmadıgını biliyordum. bir gün intagram önerilerinde karşıma çıktı ve ekledim. 3 gün boyunca arkadaşlık isteğim durdugu halde onaylamadı. ben de geri çektim. aradan 7-8 ay geçti bu beni eklemiş. ben de şaşırdım allah allah ne oluyor diye. ardından whatsaptan düğün kartını göndermiş. canım gelirsen çok sevinirim demiş. ben de tamamen samimi bir şekilde düğünün tarihinden haberim olmadığı için tatil planı yaptığımı ama erken dönebilirsem mutlaka geleceğimi söyledim ve instagramdan da onayladım arkadaşlık isteğini. neyse fotolarına bakıyorum falan allah kimseye böyle çirkin koca vermesin adfgjhdjsl hayır yani güzel de bi kız. daha önceden söz atmıştı. başka bulamayacağım korkusuna mı kapıldı nedir ashdhjdl. ben tatile gittim. 1 hafta erken döndüm. bunun hem kınasına hem düğününe gidiceğim. istanbul'a döner dönmez zehirlendim hastanede yatıyorum. bunun kınası oldu. arkadaşlarımız fotolar paylaşıyor falan. anaaa bi baktım arkadaşlarımızdan biri bunu etiketlemiş ama bu bende aktif gözükmüyor. hesabını kapattı heralde dedim. sonra işkillendim. kardeşimin hesabından bunun profili arattım meğerse beni engellemiş agshsklsl allahıım dedim verilmiş sadakam varmış. ben bir de bunun düğününe gidip çeyrek takıcaktım. insana sorarlar mal mısın? diye

  köylü kurnazı insanları oldum olası sevmemişimdir. neyse ki allahın sevilen kuluyum da yapılan çakallığın farkına erken vardım.

  düğüne giden arkadaşlarım video paylaştılar. bütün düğün boyunca kalın mı kalın kırmızı bir kurdele belinde bağlı pistte dans ediyor. en iyi tarih bilen tarihçi arkadaşım adeta kocasına sunuma hazır bir hediye paketi afshjsksl