şükela:  tümü | bugün
  • twitter da denk geldiğim yazı

-ben tayyipçi değilim, antitayyipçi de değilim. sadece müslüman coğrafyada gezerken karşılaştığım bir kaç örnekten bahsedicem kendisiyle ilgili...

-2016 lübnan.. beyrutta bindiğim bi taksicinin türk olduğumu öğrendikten sonra ağzı kulaklarına vararak türkleri, osmanlıyı ve tayyip erdoğan’ı övmelere doyamaması.. dedelerinin de osmanlıya tabi olduğunu ısrarla vurgulaması.. ve türkiye gündemini çok iyi takip ediyor oluşu..

-2017 filistin.. kudüste eski şehirde törki turki hey hey erdoğan erdoğan hop hop tezahuratları arasında dolanışımız.. :) bütün müslüman esnafın bişeyler ikram etmek istemesi.. ayrılırken biraz daha kalsaydınız bakışları..

-2018 suudi arabistan.. medine
    doğu türkistandaki zulümden kaçıp gelmiş 18 yaşında bi kızcağızın birlikte iftar yapalım diye şiddetli ısrarı.. iftarda (seçim öncesiydi) erdoğan kazanır inşallah bize de yardım eder abla dua eidyoruz diyişi..

-2018-sudan.. bu kez ben gitmedim:) medinede fotoğrafımı çekmesini rica ettiğimde tanıştığımız bir sudanlı arkadaşın seçim sonuçlarını evinde canlı takip ettiğini gösterdii o türk kanalı açık tv fotoğrafı.. sonuçlar belli olunca gönderdiği tebrik mesajları..

-ben orada insanların hiçbirine erdoğan ile ilgili bir yorum yapmadım. ottomon falan da demedim. ama insanlar sanki hala türkleri ve erdoğanı islam dünyasının lideri olarak görüyor gibi geldi bana. beğenirsiniz beğenmezsiniz, böyle de bir gözlemim oldu..