şükela:  tümü | bugün
  • nayah'da zenciler tarafından fordlanmamı saymazsak eğer sıfıra sıfır elde var sıfırdır. ulan en güzel çağlarımı kadınlar tarafından taciz edilmeden geçirdim. sikeyim böyle hayatı afedersiniz!
    kadınların da gözünü kırpmadan bön bön baktıkları oluyor.
    kalabalık kız gruplarının laf atmaya veya laf sokmaya çalıştıkları sayısız anım var.
    servis minübüsünün camından sarkıp, çığlık çığlığa "seni yeriiiim" diye bağırmaları var.
    tek başına kalınca rabia sultan'a dönüşüyorlar, o ayrı.
  • bir vakitler, minibüsle liseye gidiyordum. istanbul'da minibüsler de kalabalık malum. ama o gün bindiğim minibüs o kadar da kalabalık değildi. hatunun bir tanesi, ben ayakta dikilirken sağımdan ve solumdan demirlere tutunarak bildiğin beni kafese aldı. benden birkaç yaş büyük gözüküyordu. minibüs şoförü bile hayret etti bu görüntüye. dik dik bakıyor arkasını dönüp. her neyse buraya kadar olan kısım ehhh ne var bunda denebilir ama bildiğin fortluyor kız beni. gerçekten tinto bras filmi gibi oldu. ehehhe ne kadar sevinmiştir filan demeyin. tutuk biri olduğum için laf da söyleyemedim. insan aşağılanmış hissediyor, ister inanın ister inanmayın.
  • şu hayvan gibi büyük sitelerden birinde yaşıyorum. sabah arabayla çıkarken bir servis genç bir kadını tam önümde indirdi; çok hoş bir beresi vardı,dikkatimi çekti. kadın arabadan indi, bir erkeğin (ben oluyorum) ona baktığını gördü ve refleks olarak kafasını önüne eğdi. oysa ne tacizkar bakıyordum ne başka bişi. kadın yola koyulur koyulmaz ilk iş etrafı kontrol edip taciz taraması yapmak zorunda hissetti çünkü. sonra arabamın yanından geçerken normalde olması gerektiği gibi, "kim bu" diyerek bana baktı. oysa benim yüzümdeki gülümseme çoktan silinmişti ve bu kez kafasını önüne eğen ben olmuştum.

bir kaç gündür başka bir başlıkta türkiyedeki kadınların taciz raporlarını okumuyor olsam kadın kafasını ilk eğdiğinde kızabilir "aha kendini bir bok sandı kezban" filan diyebilirdim, oysa bu kez aklımdan ilk geçen "yahu bu nasıl bir baskı altında yaşamaktır, yazık" oldu.

sadece gülümserken bir kadını taciz edeyazan kardeşiniz istanbuldan bildirdi.
  • yer: taksim metrosu
    yıl:2013

akşamüstü metroya bindim, oturacak bir yer buldum, oturdum. kızın biri yanıma oturdu ve "mecidiyeköy'e gidiyor mu bu?" diye sordu. "evet" dedim, önüme döndüm. başını omzuma koydu. şaşırdım ama bir şey de diyemedim başta. biraz sonra "ne kadar içtin?" diye sordum. "birazcık rakı ehehehe" die cevap verdi. tekrar başını omzuma koydu. yine bir şey diyemedim. mecidiyeköy'e varınca kalktı, yüzümü okşadı, dudağımın kenarından öptü, gitti.
  • olay tam olarak eskişehir yeni bağlar diye adlandırılan yerleşkede geçti. ara ara denk geldiğim sert bakışlarından korktuğum, dar kesim kıyafetlerini kendine yakıştıramadığım bir erkek arkadaşımız bana önce göz kırptı afallamam üzerine duruma ince bir kahkahayla eşlik etti. bir an ne yapacağımı şaşırıp yoldan karşıya geçecektim. arkamı dönüp gördüklerimin gerçek olduğunu teyit amaçlı bakmamla iki defa öpücük hareketi gördüm. şu an olaya gülsemde o an hiç hoş değildi. çok korktum sözlük beni sikcekler diye çok korktum.
  • yil 2012

yer: alanya

bir gece uyku tutmadı yürümeye çıktım. deniz kenarına gidip bir bira ıçip geri dönecektim. daha ilkbahar gibi. yaz bile gelmemis. bir cumartesi gecesi idi. sabah erken ise gitme derdim de yoktu. neyse yururken yanimda karsi yonden gelen bir araba durdu. secebildigim kadariyla hos, o gece icin suslenmis bir türk bayan..

bana yanimda cep telefonum olup olmadigini sordu. 'ulan' dedim kendi kendime. ''gerçekten ihtiyacı olmasa bir bayan gecenin 2 sinde tanimadigi adamin birinden niye telefon istesin? hadi yazin olsa neyse ama hala kiş sayilir. acil bir durum olabilir. erkeklik öldü mü be?" dedim ve verdim. yaklastığımda farkettim ki hatunun kafa iyi. sarhos. aldi telefonu. abartmiyorum. son yarim saati bağirmak uzere en az 1 saat sevgilisini aradi ve konuştu. anladigim kadari ile adam evli ve bunu da o gece ekmis. allahim nasil dualar ediyorum cattik gece gece belaya diye. lan biri ciksa balkona bi tanidik falan, görüntu yanlis anlamaya musait hakkımda kötü izlenim verir nitelikte. evli, sayılan ve sevılen biriyim sonuçta muhitte. neyse en sonunda kapatti telefonu. '' siz erkeklerin hepsi orospu çocugusunuz'' diye bağırarak telefonu yuzume firlatti ve gitti. benim gibi bahtsizin basina tacizin de boylesi gelir ancak!