şükela:  tümü | bugün
  • başlık gayet net ve açık.

bir ülkenin gözler önünde yavaşça erimesi, kırılgan hale gelmesi, iktidarın sarpa sarması, ekonominin çökmesi...

ne ararsan var yeni türkiye'de. gerekli müdahaleler istenilen seviyede değil, düşünceler tamamen değişmiş durumda. düzlüğe çıkabilmek için ne yapılıp edinip bazı şeylerin feda edilmesi gerekiyor; ancak ilk soru neler? ikinci soru, nasıl? üçüncü soru, ne kadar süreyle ve ne zamandan itibaren?
  • bizim ülkemiz olduğu için çok acıklıdır.

baba öldükten sonra bakımsız kalan evinin çatırdayarak çökmesi gibidir.
    evi yapanların kemiklerini mezarında ters döndüren olaydır.

bizim ülkemiz olmasa dahi yine de acıklıdır zira hiçbir günahı olmayan insanlar mağdur olur. bizim ülkemizde de insanlar günahı olanlar ve günahı olmayanlar diye ikiye ayrılır.
    herkes şimdi muhakemesini yapsın, kendinde suç görecek kadar dürüstlerse çıksınlar sokaklarda yedikleri haltları da bir zahmet anlatsınlar zira bunu hak ediyorlar.

ben mi? ben suçsuzum.
    ben sırf sınava girmek için şifre istedim diye az önce 5 lira para verdim. işsizim, param sınırlı. sınırlı olmasa bile ehonomiyi çoheyi yapanların yediği haltın cezasıdır bu 5 lira. ben ödedim. sen de ödeyeceksin.
    bir kız başvuru formu doldurdu, başvuru formunu 1 liraya sattılar.
    alın size devlet. matbu kağıt kırtasiyede 10 kuruş, ama devlette 1 lira.
    neden? söğüş tatlı geliyor çünkü.
  • kürtaj yapiyelaaa dedenin simgeleştirdiği çoğunlukların batırdığı ülkedir, türkiye cumhuriyeti’dir.
    bu kalabalıklar hep varlardı. adnan mendres’i, süleyman demirel’i, tansu çiller’i, mesut yılmaz’ı iktidara taşıdılar. hepsi de ülkeyi uçurumun kıyısına getirdi. ancak büyük bedellerle de olsa düşmemeyi becerdi ülke. son ve en berbat seçimleri a.q.partisi ise hepsinden beter çıktı.
    allah’ın hakkı üçtür ama bu kaçıncı?
    nihayet yuvarlandık o uçurumdan hep birlikte.
    zamanında padişah yanında saf tutup kuvayi milliye güçlerine saldırarak daha dopmadan boğmaya çalışmışlardı cumhuriyeti.
    nihayet amaçlarına ulaştılar, ruhumuza el fatiha şu seçmen kalabalığı sayesinde.