şükela:  tümü | bugün
2183 entry daha
  • ardından kallavi bir sınav olan derse kimsenin girmemesi üzerine dersin hocasının bir dönem boyunca bize küsmesi ve gönlünü almak için 40 takla atmamız. bir diğeri ise şunu tahtaya yazın ben geliyorum dedikten 3 saat sonra hocanın sınıfa girip ben sizi unutmuşum kusura bakmayın diyerek derse devam etmesi (sınıftan bir kişi bile ayrılmadı).

bir de şimdiki öğrencilere bak on dakika geciken hocayı linç etmeye kalkışıyorlar, hastaneye kaldırılan hocayı derse gelmedi diye rektörlüğe şikayet ediyorlar. kendileri dersin ortasında geldiğinde dışarı çıkmasını isteyip kapıyı kapatan hocanın elinden kapıyı çekip omzunun sargıya alınmasına sebep oluyorlar.

edit: yaşlandım galiba (bkz: nerde o eski ramazanlar?)
  • hocanın derste hekimlere bayıldığını söylemesi. sonra herkes gülmeye başlayınca kocasının da hekim olduğunu ve ona ne kadar bayıldığını anlatmaya devam etmesi.
  • bunalımdan bunalıma koştuğum çevremdeki hiçbir şeyi dikkate almadığım bir zaman diliminde sınıfın kapısında bekliyorum, gayet zıpır tavırlarda orta yaşlı bir adam yaklaşıyor yamacıma. daha çıkmadılar mı diye soruyor ve muhabbetimiz başlıyor. öğrencimisin diye soruyor evet yanıtını alıyor. laf olsun torba dolsun diye aynı soruyu yöneltiyorum orta yaşlı adama! evet yanıtını alıyorum. büyük bir şaşkınlıkla ve yine laf olsun diye ne güzel bu yaşta okumayı bırakmamışsınız güzellemeri yapıyorum. bu zamana kadar hayatını ticaretle ikame ettirdiğinden ama hep içindeki gazeteci olmak istediğinden bahsediyor. muhabbetin baya koyulaştığı sırada bir kaç öğrenci yaklaşıyor yanımıza hocam vizeleri okudunuz mu ?