şükela:  tümü | bugün
  • sonuna kadar arkasında olduğum önerme. efendim, tıpkı çaya şeker atmak gibi bir şey bu. çayın evveliyatı şekerden oldukça eskidir. zenginler gelen misafirlerine ikram etmişler zamanında bu zıkkım şekeri ve bir anda lüks bir tüketim malzemesine dönüşmüş. daha sonra üretimin artmasıyla görgüsüz insanlar şekere çullanarak hayatlarının her alanına sokmuş. neyse bence domatese, salataya tuz atmak da bize isteğimiz dışında öğretilen dayatmalardır. yaklaşık 2 senedir salataları tuzsuz yerim ve bitkilerin gerçek tadına ulaşırım. sizlere de öneririm. yok ben hala el kadar domatese bir pança tuz atacağım diyorsan varoşsundur kardeşim...
  • gençler saçmalamayın, bu yaşıma kadar çok kalantör adamla, milletvekiliyle oturdum. lüksün ötesini gördüm. bu bir varoşluk belirtisi değildir, ülkemizde.
    amma velakin avrupa'da michelin yıldızlı bazı mekanlarda tuz dahil hiçbir baharatın sofraya konulmadığını gördüm, şefin yemeğine saygısızlık olmasın diye. ama sanmıyorum ki bu ortamda böyle bir adam olsun..
  • yemekten sonra basan ağırlığın sebebidir kimi zaman.

salataya benden size tavsiye içerisinde az biraz tuz ihtiva eden hafif ekşimsi olan baharat sumak ekelenir.
  • katıldığım önerme, zengin adam tuza salata atmalıdır, zenginlik bunu gerektirir.
  • ben kaya tuzu atıyorum. tuzu değirmende öğütüyorum. ben de mi varoşum?
  • (bkz: bir varoluşluk belirtisi olarak salataya tuz atmak)

seni anlıyorum ve yapısal olarak parçalanıyorum.