şükela:  tümü | bugün
  • neşelidir , vitaminlidir, sağlıklıdır ve muadili şeyleri beraberinde getirecek tüm yeni hissiyatın yerine, eldeki bildiğim duygusunun peşinden koşma sebebidir. ruhu heran yere düşüp başka bir şeye başka bir hikayeye karışacak bir kabuğun üzerinde ikamet etmeye zorlamak, savaşmaya gidilen değirmenin pervanesini okşamaya kalkışmaktır.ilişki ile ilgili "illa da o olsun, o aslında o değilse bile, yara olsa bile, o olsun" deyip o bildik kokunun peşinde fiti fiti koşmayı kabullenecek kadar sevme durumunun, bu bir gözü kör diğeriyse hepağlar sevme cesaretinin belirtisidir bir yaraya kabuk olmayı kabullenmek.değildir ya da, hiç anlatmayalım. neden çünkü, misal bu önerme bir yaradır ve ben hakkında "şudur budur böyledir " diyerekten atıp tutarak benden başka bir şey olan bu önermenin, yani yaranın üstüne kendimi/kendi fikrimi kabuk etmekteyim o yüzden kesip tiriviriyi hemen bilgi milgi verme kısmına geçelim,
    efendim sözkonusu ifade, küçük iskender'e ait bir şiirde bulunan, bir adet kabuk kenarı, bir yara kırıntısıdır, yani yaralanma hakkına yaratıcısı olarak hepimizden önce o sahiptir.

(bkz: kanlı masal)
  • yitikligin otobanında gidistir.
    yara kabuğunu sevmez aynasını kapadığı için.
    o yaraya kabuk olmayı kabullenen; bilir mi ki acaba, o kabuk bir gün düşecek..
  • yara, tek kişilik bir kabuki gösterisidir. yara, kabuk bağlar. kabuk tencere misali yuvarlanıp yarasını bulmaz. kabuk özünde yaradır, yaraya dışsal değildir. kan ve nasır gibi. zaten dışsal olan incitmesin diye kabuk bağlamıştır, kabuk, yaranın nadasa çekilmesidir.
  • yaranın kapanmaya niyeti yoksa kabuk orada nekadar tutunabilir ki..diye düşünmeye sebep olabilecek edim
  • geçici bir süre mutlu olmak adına kendini kandırmak olayı.
  • mazoşist bi melek olmak.
  • bağlamada kabuk çalmayı göze almak, teselli müessesi müdürlüğünün avantalarını kabul edebilmek.
  • hiç sağlıklı olmayan bir kabulleniş. kabuk yarayı korumaya yarayan geçici bir protein parçası onu dünyanın acımasızlığından koruyan bir figürandır. metaforlardan arınmış haliyle sadece down iken bize ihtiyaç duyan bir sevgideceğin sevgisine karşılık vermek kullanılmayı kabullenmektir, kendini bir başkasına feda etmektir. yara iyileştiğinde düşmeyen kabuk görülmemiştir.

(bkz: varlığım varlığına armağan olsun)